Планується проведення двох актуальних семінарів: про антикорупційну програму та новий порядок розслідування нещасних випадків

Виконання державної антикорупційної політики покладається на уповноважені органи та безпосередньо на юридичні особи, які, відповідно до законодавчих вимог створюють передумови для мінімізації ризиків вчинення корупційних правопорушень як співробітниками, так і безпосередньо юридичними особами.

 Значний зріст кількості адміністративних та кримінальних справ, пов'язаних з порушенням антикорупційного законодавства, та передбачених законодавством процедур, обумовлює необхідність ретельного вивчення юридичних колізій та аналізу законодавчих змін.

У зв'язку з визначенням дати початку роботи Вищого антикорупційного суду внесені зміни до чинного законодавства щодо категорії проваджень, суб'єктів відповідальності за категорією юридичних осіб (правонаступництво державної власності, частки державної власності в статутному капіталі тощо), які будуть йому підсудні. Затвердження Урядом Методики оцінки фіскальних ризиків зобов'язує юридичні особи проаналізувати внутрішні ризики (в тому числі корупційні) з метою запобігання та/або мінімізації негативних наслідків.

Вказана ситуація зумовлює нагальну доцільність вчасного інформування Уповноважених осіб щодо чинного законодавства та вжиття ефективних заходів, скерованих на правильне його застосування.

На виконання зазначеного, на 25-26 червня 2019 р. призначено семінар: «Антикорупційний менеджмент підприємства: розвиток юридичного та методологічного забезпечення. Оновлена актуальність».

Місце проведення         м. Київ, Несторівський провулок, 4, 4-й поверх, аудиторія № 417

Час проведення   25-26 червня 2019 р.

Організатор       TOB "Карго Консалт", тел. (044) 229-62-50, 249-56-94 (т/ф)

Програма семінару:

Антикорупційна програма підприємства, установи. Практичні питання щодо реєстрації та виконання Антикорупційної програми підприємства. Порядок подання програми для реєстрації. Відмова в реєстрації та залишення програми без розгляду. Матеріали, які необхідно направляти до НАЗК разом з антикорупційною програмою. Типові помилки.

Уповноважений за програмою: кваліфікаційні вимоги, посадові обов'язки та права. Виявлення корупційних зловживань: алгоритм дій. Механізм взаємодії зі спеціально уповноваженими суб'єктами у сфері протидії корупції. Звітність уповноваженого з антикорупційної роботи. Види «антикорупційних» реєстрів та порядок їх ведення. Приписи НАЗК та порядок реагування. Проведення службових розслідувань з метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог Закону. Заходи, що мають бути вжиті за результатами службових розслідувань.

Фінансовий контроль відповідно до Закону України «Про запобігання корупції». Дотримання вимог фінансового контролю щодо прозорості та транспарентності: повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, відкриття банківських рахунків тощо. Новели чинного законодавства щодо декларування та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Тлумачення та судова практика. Декларація перед та після звільнення. Перевірка декларацій. Логічний та арифметичний контроль. «Викривачі»: законодавча база.

Відповідальність за правопорушення, пов'язані з корупцією, та за корупційні злочини. Склад правопорушень та види відповідальності. Притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників юридичних осіб (як публічного так і приватного права) за порушення ними вимог Антикорупційної програми, кодексу Етики юридичної особи чи вимог, передбачених ч.З ст.61 Закону України "Про запобігання корупції". Правове обґрунтування, практичні аспекти, судова практика. Надання пояснень НАЗК у разі наявності підстав для складення протоколу. Порядок складання протоколу: суб'єкти та строки. Юридична практика оскарження протоколів про адміністративні правопорушення. Підстави для досудового розслідування. Адміністративне та кримінальне провадження щодо порушень антикорупційного законодавства. Судова практика щодо корупційних злочинів: перша, апеляційна та касаційна інстанція. Оцінка негласних слідчих (розшукових) дій: позиція Верховного Суду. Поняття провокації та правові способи захисту. Практика ЄСПЛ щодо оцінки доказів корупційних злочинів. Антикорупційний суд: перша судова практика.

Питання правомірності одержання подарунків: вартість, дарувальники, дії суб'єктів відповідальності.

Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту інтересів. Запобігання конфлікту інтересів у зв'язку з роботою близьких осіб в управлінні підприємства та у зв'язку з наявністю у особи підприємств чи корпоративних прав. Вчинення дій, прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів.

Корупційні ризики підприємства, установи. Поняття корупційного ризику. Адміністративні заходи щодо виявлення корупційних ризиків. Склад та регламентація роботи комісії. Ідентифікація корупційних ризиків: методології та організаційне забезпечення. Аналіз та оцінка ризиків. Документування корупційних ризиків. Реєстр ризиків. Карта ризиків. Розробка механізмів управління, контролю та мінімізації ризиків. Прийняття рішень про застосування найбільш доцільних підходів до запобігання та мінімізації корупційних ризиків. Застосування стандартів ІБОЗЮЮта 37001 в побудові антикорупційного ризик-менеджменту.

•        Заняття проводять провідні експерти з антикорупційної діяльності. По закінченні видається Сертифікат. Вартість участі одного слухача - 4200, 00 грн. без ПДВ(єдиний податок: 3 група без ПДВ).

•        У матеріали до семінару включено: презентації лекторів, алгоритм впровадження антикорупційного менеджменту, добірка наукових статей, коментарі до законодавчої бази. Детальніше на сайті: www.cargoconsult.kiev.ua.

•        Заявку на участь Ви можете надати за тел.: (044)229 6250, (067)125 1606, (099)374 8113 (063)203 4920.

•        Початок семінару 25.06.19 р. о 10:00. Реєстрація учасників з 9:30. Закінчення 26.06.19 р. о 16:00.

TOB "Карго Консалт" також запрошує фахівців взяти участь у семінарі: «Новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Ризикоорієнтований підхід в системі

охорони праці»

Місце проведення        м. Київ, Несторівський провулок, 4, 4-й поверх, аудиторія № 417

 

Час проведення  03 липня 2019 р.

Організатор        TOB "Карго Консалт", тел. (044) 229-62-50, 249-56-94 (т/ф)

 

Програма семінару:

1.      Нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Постанова КМУ № 337 від 17.04.2019 р. Читаємо уважно: що та як треба розслідувати. Організаційні та процедурні питання. Контроль, облік та звітність. Визначення професійного характеру хронічного захворювання: акт розслідування. Визначення відповідальних та порядок компенсації.

2.      Характер змін та новацій: що зміниться на практиці. Спрощення процедури оформлення документів, що пов'язують нещасний випадок чи захворювання з професійною діяльністю. Вимоги до санітарно-гігієнічних умов праці.

3.      Функції та повноваження Держпраці з ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь і причин їх виникнення.

4.      Встановлення нещасного випадку, профзахворювання і ті в судовому порядку. Строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві.

5.      Постанова Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 223 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці».

6.      Впровадження ризикоорієнтованої системи управління охороною праці,. Що треба робити? Директиви Ради № 89/391/ЄЕС та розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 989-р. Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів державного гірничого нагляду Державною службою України з питань праці. Організація системи контролю наявних ризиків на рівні підприємств, цехів, підрозділів, окремих професій і робочих місць. Документування системи управління ризиками. Практичні питання задля виконання.

7.      Організація навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Вимоги до організації навчання. Травмування на виробництві із-за недоліків у навчанні з охорони праці працівників підприємств. Порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві. Рекомендації щодо організації та проведення навчання з охорони праці. Сучасні форми навчання: організація та переваги. Практика проведення.

•        Вартість участі 1 особи - 2100 грн. без ПДВ (єдиний податок: 3 група без ПДВ). У вартість семінару включені: лекції, консультації, матеріали за темою семінару.

•        До проведення занять залучаються провідні фахівці України з питань охорони праці. Лекції ілюструються мультимедійним проектором. Матеріали видаються в електронному вигляді. По закінченні курсу видається Сертифікат.

•        Заявку на участь Ви можете надати за тел.: (044) 229-62-50, (099) 374-81-13, (063) 20-349-20, (067) 125-16-06.

•        Детальніше на сайті: http://www.cargoconsult.kiev.ua

•        Початок семінару 03.07.2019 о 10:00. Реєстрація учасників з 09:30.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)