Для працівників СТ «Кооператор-3» та ФОП Воробйової С.Г. проведено семінар з питань законодавства про працю
Для працівників СТ «Кооператор-3» та ФОП Воробйової С.Г. головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління Інна Кривенко провела інформаційний семінар з питань додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Роз’яснено зміни в законодавстві про працю щодо порядку укладення трудових договорів між фізичною особою-підприємцем та працівниками. Зауважено, що трудові відносини між фізичною особою-підприємцем та найманим працівником відбуваються шляхом укладення трудового договору у письмовій формі. Зазначено, що базовою вимогою законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин є те, що працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Особливу увагу звернуто на дотримання державної соціальної гарантії в оплаті праці найманих працівників.
Під час заходу роз’яснено вимоги законодавства про працю щодо оплати праці та своєчасність її виплати, дотримання дисципліни праці та порядок призначення і виплати допомоги по загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню з тимчасової втрати працездатності, проведення індексації заробітної плати працівників та надання щорічних відпусток.
Також було проінформано присутніх, що роботодавець зобов'язаний в день звільнення провести з працівником повний розрахунок у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України. Під час здійснення звільнення працівника має забезпечуватись виконання законодавче встановленого обов’язку, щодо письмового повідомлення його про нараховані суми, належні при звільненні перед виплатою зазначених сум. Не забезпечення виконання вказаного обов’язку створює умови не обізнаності працівника про належні йому суми коштів до виплати, та у випадку порушення остаточного розрахунку, не дає можливість йому своєчасно захистити своє право на оплату праці у спосіб визначений законодавством.
Водночас відповідно до умов статті 233 КЗпП України у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком. Не здійснення повного розрахунку із звільненим працівником відповідно до вимог статті 117 КЗп України має наслідок для підприємства, установи уі виплаті працівникові його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.