Підготовка до роботи в осінньо-зимовий період та стан охорони праці при експлуатації котелень закладів освіти Світловодської РДА.

14  вересня  2015 року  у відділі освіти Світловодської РДА відбувся семінар-нарада  щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та стан охорони праці при експлуатації котелень закладів  освіти Світловодської РДА.

 Семінар-нараду за ініціативою управління Держпраці у Кіровоградській області організувало керівництво управління освіти Світловодської РДА,  за участю головного державного інспектора управління  Держпраці у Кіровоградській області Шумейко А.М., та заступника начальника – головного страхового експерта з охорони праці відділення ВД ФССНВ в Олександрійському районі  Якименка  С.С. Семінар-нарада проводилася у відділі освіти Світловодської РДА  за адресою:  м. Світловодськ, вул. Коцюбинського, 19.  На ній були присутні  начальник відділу  Сачевська  Л. Р.  та  заступники директорів  шкіл району. Всього 14 осіб.  

 

 Головний державний інспектор управління  Держпраці  у Кіровоградській області Шумейко А.М. звернув увагу на питаннях  дотримання вимог законодавчих та нормативно – правових актів з охорони праці під час експлуатації котельного  господарства. Рекомендовано посилити контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною в частині виконання вимог «Правил будови і безпечної експлуатації котлів з тиском пари не  більше  0.07 МПа та водогрійних котлів, і водонагрівачів з температурою нагріву води не вище 115oС» -  призначення  наказом осіб відповідальних за справний стан і  безпечну експлуатацію котлів із числа ІТП,  які  пройшли відповідне навчання та перевірку знань, проведення технічного опосвідчення  котлів,  обслуговування котлів навченим та атестованим персоналом, організація  перевірки справності схеми і приладів автоматики  безпеки котлів та порядок перевірки справності дії запобіжних клапанів ,проведення своєчасного ремонту котлів за затвердженим графіком планово – запобіжного ремонту, проведення налагоджувальних робіт, ведення необхідної технічної документації та ін. Також надав інформацію про порядок введення котлів потужністю понад 100 кВт в  експлуатацію та отримання дозволу на виконання робіт  підвищеної  небезпеки.  

Заступник начальника – головний страховий експерт з охорони праці відділення ВД ФССНВ в Олександрійському районі  Якименко С.С. зупинився на питаннях соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, стані виробничого травматизму  в регіоні, на причинах нещасних випадків. Особлива увага була приділена нещасним випадкам,  які траплялися в навчальних закладах. Навів приклади типових порушень,  які приводять до виробничих травм. Розповів вимоги нормативних документів щодо проведення навчання,  інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці. Звернув увагу на порядок допуску працівників до самостійної роботи та проведення стажування, забезпечення технічного персоналу засобами індивідуального захисту.

 В 2014-2015 роках в закладах освіти Світловодського району нещасних випадків на виробництві небуло.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)