Перевірка на ПАТ "Кіровоградське рудоуправління"

   Згідно плану роботи заступником начальника теруправління Держгірпромнагляду у Кіровоградській області В.Заніздра з залученням посадових осіб управління Держпраці у Кіровоградській області було проведено перевірку дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, ведення робіт, пов'язаних з використанням та охороною надр наПАТ "Кіровоградське рудоуправління".

 

   Перевірка показала, що незважаючи на відсутність випадків виробничого травматизму протягом 2013-2015 років, мають місце недоліки в частині виконання в повному обсязі вимог галузевої системи управління охороною праці в поєднанні з нарядною системою.

   Відповідальними посадовими особами підприємств обстеження робочих місць проводиться неякісно, при  видачі змінних нарядів не завжди видаються вказівки на усунення порушень правил безпеки, на низькому рівні діє система збору інформації про стан охорони праці на робочих місцях.

 

   В ході перевірки встановлено, що висота захисного валу на автодорогах у кар’єрі, з боку відпрацьованого простору, в окремих місцях менше розрахункової величини.  На автомобільній дорозі на видобувному  горизонті (+116 м.) відсутній захисний вал  зі сторони робочого борту, як це передбачено паспортом автошляхів кар’єру. На відвалі розкривних порід не виставлено попереджувальні написи про небезпеку перебування працівників на укосах відвалів, поблизу їх основи та в місцях розвантаження транспортних засобів. На кузовах екскаваторів Нitachi ZX330LC на видобутку та розкриву не вивішено таблиці сигналів, які подаються їх машиністами при навантаженні. Автомобілі Comatsu HM-300-2 у кар’єрі не укомплектовано упорами(башмаками) для підкладання під колеса. 

   Біля токарного верстату у боксі для ремонту автомобілів,  та у оглядовій ямі дерев’яні трапи мають пошкодження.

   Недоліки також виявлено при експлуатації електричного обладнання підприємства. Не виконуються організаційні заходи, що забезпечують безпечну роботу  в  електроустановках  а саме: не розроблені  і  не  затверджені  переліки  робіт,  що  виконуються  за  нарядом-допуском, по розпорядженню,  та  в  порядку  поточної  експлуатації . 

   Службою охорони праці підприємства приписи видаються не систематично, не здійснюється контроль за їх виконанням. Працівникам підприємства після перевірки знань з питань охорони праці не видаються посвідчення встановленого зразку, роботодавцем не вирішено питання щодо порядку їх зберігання.

   За результатами перевірки складено відповідний акт, роботодавцю видано припис на усунення виявлених порушень.

   Слід відмітити, що більшу частина виявлених порушень усунено в ході перевірки.

   В ході перевірки було розглянуто стан виконання плану розвитку гірничих робіт на 2015 рік.     

   Під час наради проаналізовано причини нещасних випадків минулих років, які сталися під час виконання робіт, стан травматизму у галузі та в цілому по області. Останній нещасний випадок на підприємстві трапився у 2012 року коли на водія підприємства було здійснено наїзд автотранспортним засобом і працівник отримав закритий перелом лівого стегна.

   Посадовим особам надано роз’яснення щодо ефективних засобів дотримання законодавства з питань охорони праці та запобігання можливим його порушенням.

    Довідка:   Кіровоградське рудоуправління було створено у 1935 році для забезпечення вогнетривкою сировиною заводів металургійної галузі. Підприємство знаходиться поблизу с. Катеринівки Кіровоградського району Кіровоградської області, у 20-км від м. Кіровограду. На даний час розробляється Обознівське родовище вторинних каолінів. Гірничі роботи ведуться кар’єрним способом безтранспортною системою розробки з внутрішнім відвалоутворенням. При розробці застосовується сучасне гірничотранспортне обладнання нового покоління екскаватори HITACHI,  навантажувачі та самоскиди KOMATSU

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)