Основними електрозахисними засобами для роботи в електроустановках є електроізолювальні засоби
Головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Кіровоградській області Володимир Євтушенко провів із працівниками Петрівського РЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго» семінар з питань дотримання заходів безпеки та застосування засобів захисту при виконанні робіт в електроустановках напругою понад 1000В, присвячений Всесвітньому дню безпеки та гігієни праці.
Наголошено на виконанні у встановленому порядку організаційних та технічних заходів безпеки, які вимагають НПАОП 40.1-1.01-97 «Правила безпечної експлуатації електроустановок». Обговорено застосовування працівниками для захисту від ураження електричним струмом при обслуговуванні електроустановок засобів захисту відповідно до НПАОП 40.1-1.07-01 «Правил експлуатації електрозахисних засобів».
Так, основними електрозахисними засобами для роботи в електроустановках є електроізолювальні засоби, ізоляція яких довгий час витримує робочу напругу електроустановки і які дозволяють працівникам працювати на струмовідних частинах, що перебувають під напругою. Це ізолювальні штанги, ізолювальні кліщі, електровимірювальні кліщі, покажчики напруги, а в електроустановках напругою до 1000В, діелектричні рукавички та інструмент з ізолювальним покриттям.
Крім наведених вище засобів захисту в електроустановках повинні застосовуватись такі ЗІЗ: захисні каски – для захисту голови; захисні окуляри і щитки – для захисту очей і обличчя; протигази і респіратори – для захисту органів дихання; рукавиці – для захисту рук; запобіжні пояси та страхувальні канати. Нагадано, що всі працівники, які перебувають в діючих електроустановках (за винятком щитів керування, приміщень з релейними панелями та їм подібних), в колодязях, тунелях, траншеях, повинні користуватись захисними касками.
Слухачі отримали інформацію про стан виробничого електротравматизму у регіоні, розібрали основні причини, які привели до нещасних випадків.