Про заохочення до створення безпечних і здорових умов праці з урахуванням євростандартів йшлося на семінарі у філії ПАТ «ДПЗКУ» «Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів»
Фахівці Управління Держпраці в області провели семінар у філії ПАТ «ДПЗКУ» «Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів» - одному із потужних підприємств області із надання послуг із приймання, зберігання і відвантаження зерна, його доробки; виробництва круп, інших харчових продуктів; формування ресурсів зерна і продуктів його первинної переробки на регіональному і загальнодержавному рівні.
Тема семінару була приурочена до відзначення Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».
Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Ірина Чирва-Репетир поінформувала присутніх працівників про підтримку нашої держави Міжнародною організацією праці, якій у цьому році виповнилось 100 років. Це стосується приведення українського законодавства в галузі безпеки та гігієни праці у відповідність до стандартів ЄС та конвенцій МОП через надання юридичних консультацій та практичних тренінгів з безпеки та гігієни праці.
Схвалена урядом Концепція реформування системи управління охороною праці в Україні і затверджений План заходів щодо її реалізації формується на принципах запобігання виробничим ризикам та запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці заохочення до створення безпечних і здорових умов праці з урахуванням євростандартів.
Передбачена Ратифікація Директиви Ради № 89/391/ЄЕС від 12 червня 1989 р. про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи надасть можливість працювати за принципами визначеними у ст.6.2 Директиви
уникнення ризиків;
оцінка ризиків, яких не можна уникнути;
боротьба з джерелами ризиків;
адаптація роботи до працівника, особливо - робочих місць, виробничого обладнання, робочих і виробничих методів,
адаптація до технічного прогресу
заміна небезпечних виробничих процесів на безпечні або менш небезпечні;
вироблення чіткої політики попередження, яка охоплювала б технологію, організацію роботи, умови праці, соціальні відносини, а також вплив факторів, пов'язаних з виробничим середовищем;
пріоритет колективних заходів захисту над індивідуальними;
надання відповідних інструкцій працівникам.
Присутнім наголошено що нинішній курс держави - на реформи в галузі охорони праці.
Володимир Кочура – головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС розповів про стан виробничого травматизму, у тому числі переробної галузі та наголосив на першочергові заходи із мінімізації ризиків під час трудової діяльності з урахуванням ризикоорієнтованого підходу до безпеки праці: небезпека, ризики, їх оцінка, впровадження відповідних заходів та контроль за їх виконанням.