Доплата за ведення виховної роботи в ДНЗ

Роз’яснює заступник начальника відділу  з питань трудових відносин Департаменту з питань праці Держпраці України Ігор Литвинов

Питання. Жінка працює в ДНЗ вихователем. Якщо її призначать керівником ДНЗ, чи буде вона одержувати доплату за виконання роботи вихователя?

Відповідь. За пунктом 41 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305, керівництво дошкільним навчальним закладом (далі – ДНЗ) здійснює його директор (завідувач). Ця посада згідно з переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 №963, належить до педагогічних. Тому під час вирішення питання оплати праці завідувача ДНЗ потрібно керуватися спеціальними нормативними актами, що регулюють питання оплати праці педагогічних працівників.

         Наразі такими нормативними документами є наказ Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 №557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» та Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти України від 15.04.1993  №102 (далі – Інструкція №102).

         Так, відповідно до примітки 3 до п.11 Інструкції №102 до посадових окладів завідувачів ДНЗ з однією – двома групами (крім закладів (груп) з цілодобовим перебуванням дітей) включено оплату ведення виховної роботи з дітьми в групі впродовж трьох годин на день. Умову про проведення такої роботи містить і п.4 Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених наказом Міносвіти України від 04.11.2010 №1055. Це фактично означає: якщо дитсадок одно груповий або двогруповий, то виховательська робота вже закладена до посадового окладу завідувача ДНЗ і є обов’язковою, тому додатково не оплачується.

         Згідно з п.91 Інструкції №102 керівник ДНЗ може виконувати роботу вихователя в цій самій установі обсягом не більш як 18 годин на тиждень. Така робота відповідно до п.8 Переліку робіт, які не сумісництвом, наведеного в додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін»юсту та Мінфіну України від 28.06.1993 №43, не є сумісництвом. Виконувати таку виховательську роботу обсягом 18 годин на тиждень завідувач ДНЗ може як упродовж основного робочого часу, так і поза його межами, виходячи з режиму роботи закладу.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)