Відбулася колегія Управління за підсумками роботи за 9 місяців 2018 року
2 листопада начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергій Подорожний провів засідання колегії Управління.
Про результати роботи з 9 місяців поточного року щодо додержання законодавства про працю доповіла присутнім заступник начальника Управління Оксана Харченко.
Так, йшлося про те, що проведено 615 інспекційних відвідувань з питань законодавства про працю та 52 перевірки робочих відділень Фондів, центрів зайнятості та перевірок з питань працевлаштування інвалідів.
З питань легалізації трудових відносин проведено 293 інспекційних відвідування або 47,6 % від загальної кількості. Використання найманої праці без належного оформлення встановлено у 70 роботодавців відносно 365 працівників. Зокрема, 27 роботодавців використовували працю 311 працівників на підставі договорів цивільно-правового характеру, що мали ознаки трудового договору, 275 працівників були допущені до роботи без повідомлення ДФС.
Матеріали відвідувань 45 суб’єктів господарювання передано до правоохоронних органів з ознаками кримінального злочину, передбаченого статей 172 та 173 Кримінального кодексу України.
На 43 роботодавців накладено штрафи в сумі 15 мільйонів 600 тисяч гривень.
Крім заходів контролю протягом 9 місяців інспекторами здійснено 1550 виходів до роботодавців з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.
Оксана Харченко проінформувала про значну роз’яснювальну роботу на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» протягом вересня та початку жовтня 2018 року та її позитивні наслідки. Так, тільки після однієї зустрічі керівного складу Управління, представників ДФС та пенсійного фонду в Олександрівці було легалізовано 35 працівників.
Заступник начальника Управління також повідомила, що проведено 44 інспекційних відвідування на 29 підприємствах, які мають заборгованість із виплати заробітної плати. На вимоги державних інспекторів з питань праці 20 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 11190,6 тис.грн. перед 1142 працівниками. Учасники колегії заслухали голову Новенської селищної ради Сергія Денисенка про шляхи подолання заборгованості із зарплати на місцевому комунальному підприємстві.
З метою виконання норм законодавства щодо делегування функцій з контролю за додержанням законодавства про працю органам місцевого самоврядування Управлінням Держпраці проводяться зустрічі з представниками міст обласного значення та об’єднаними територіальними громадами.
Протягом поточного року проведено 86 семінарів, нарад та робочих зустрічей з представниками міських рад міст обласного значення та ОТГ з питань реалізації повноважень інспектора праці.
За результатами останньої наради отримано посвідчення інспектора праці фахівець Великосеверинівської ОТГ.
З представниками міст обласного значення та ОТГ проведено 57 консультацій з питань введення посад інспекторів праці. З цього питання також заслухано начальника відділу з питань праці Міської ради міста Кропивницького Миколу Рибака, який повідомив, що відділом проведено 157 відвідин суб’єктів господарювання, внаслідок чого легалізовано 55 працівників. Інспектори праці даного відділу вже залучаються й до проведення інспекційних відвідувань.
Обговорено питання про результати роботи Управління у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх. За результатами інспекційних відвідувань було встановлено порушення прав неповнолітніх у 2-х суб’єктів господарювання відносно 4 неповнолітніх працівників. Йшлося під час колегії і про співпрацю з профспілками. Голова ФПО Максим Баланенко повідомив про те, що одна з працівників федерації профспілок пройшла навчання та отримала посвідчення громадського інспектора праці і готова разом з фахівцями Управління брати участь в інспекційних відвідуваннях.
Про результати роботи Управління Держпраці у Кіровоградській області щодо додержання законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки доповів перший заступник начальника Управління Віталій Заніздра. Протягом 9 місяців 2018 року Управління працювало виконуючи вказівки Державної служби України з питань праці, визначені наказами Держпраці, розпорядженнями Кабінету Міністрів України, розпорядними листами тощо.
Всі поставлені завдання Держпраці знаходяться на постійному контролі в Управлінні та вчасно виконуються посадовими особами Управління.
Станом на 01 жовтня 2018 року в Управлінні на обліку налічується 11403 суб’єкти господарювання та майже 56 тис. їх виробничих об’єктів.
Позапланові перевірки проводились щодо виконання раніше виданих приписів (132 перевірки); виконання доручень Прем’єр-Міністра України стосовно проведення позапланових заходів стану дотримання вимог законодавства про охорону праці на об’єктах з масовим перебуванням людей; забезпечення надійності та безпеки експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури, медичного і оздоровчого призначення, адміністративних будівель на території області; організації проведення оздоровлення і відпочинку дітей у 2018 році (88 ), відповідно до листів суб’єктів господарювання (72); відповідно до листа суб’єкта господарювання щодо участі у розслідуванні нещасного випадку( 2).
Віталій Заніздра зазначив, що одним із пріоритетних напрямків роботи Управління є здійснення державного ринкового нагляду.
Семінарами з питань ринкового нагляду охоплено 56 лікувально-профілактичних закладів області, що становить більше 50% від загальної кількості.
Роль лікувально-профілактичних закладів області в державному ринковому нагляді розглянуто під час колегії департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації. У колегії взяли участь фахівці департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації; головні лікарі обласних лікувально-профілактичних закладів; начальники управлінь охорони здоров'я міських рад та головні лікарі міських лікувальних закладів; головні лікарі центральних районних лікарень, центрів первинної медичної санітарної допомоги, медико-санітарних частин.
За підсумками колегії прийнято рішення про своєчасне (протягом доби) письмове повідомлення Управління Держпраці у Кіровоградській області, за встановленою формою, про кожний нещасний випадок, що стався внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції. За 9 місяців поточного року Управлінням проведено 28 виїзних перевірок характеристик продукції, під час яких перевірено 2 види продукції віднесеної до сфери відповідальності Держпраці. При їх проведенні надавався пріоритет перевіркам продукції віднесеної до високого ступеня ризику.
Перевірено більше 2-х тис. одиниць продукції. Проведено дослідження 26 місць розміщення нехарчової продукції.
Під час проведення планової перевірки на КП «Теплоенергетик» виявлено 1 вид небезпечної продукції – трубопровідна арматура, яка не відповідає вимогам технічного регламенту обладнання, що працює під тиском.
Для відстеження ланцюга постачання даного виду продукції, вжиття корегувальних заходів та надання Управлінню матеріалів про результати їх проведення до Головного управління Держпраці у Київській області на території якої знаходиться постачальник даного товару, а саме завод ТОВ «Вендер Україна» направлено відповідного листа.
Робота в даному напрямку триває.
Стосовно стану виробничого травматизму Віталій Заніздра поінформував, що з початку року на виробництві порівняно з аналогічним періодом 2017 року рівень загального травматизму зменшився на 18%.
У січні-вересні 2018 року спостерігається збільшення смертельного травмування працівників: 5 проти 4 у аналогічному періоді 2017 року.
Серед територій області найбільшу кількість постраждалих працівників зареєстровано у Подільському районі м. Кропивницького - 19, Фортечному районі м. Кропивницького - 12, Кіровоградському районі - 8, Маловисківському - 4, Бобринецькому районі - 3.