"Інформаційно-довідковий, консультативний захід"
З метою привернення уваги суспільства щодо безпечного використання нехарчової продукції та питань ринкового нагляду, спеціалістами Управління Держпраці у Кіровоградській області було ініційовано проведення семінару на тему: "Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" де розглянуто вимоги технічного регламенту до засобів індивідуального захисту. Місце проведення заходу вибрано гіпермаркет "ЕпіЦентр-К". У зв'язку з тим, що він є розповсюджувачем на території області нехарчової продукції.
В роботі семінару взяли участь представники органів місцевого самоврядування, користувачі (споживачі), розповсюджувачі та виробники нехарчової продукції віднесеної до сфери відповідальності Служби, а саме:
начальник відділу торгівлі та захисту прав споживачів управління торгівлі та побутового обслуговування населення Кіровоградської міської ради, приватні підприємці, які займаються реалізацією засобів індивідуального захисту, інженери (спеціалісти) учбових закладів промислових підприємств.
Учасникам семінару роз'яснено основні вимоги законодавства з ринкового нагляду в Україні, яка сфера відповідальності Управління Держпраці у області, права та повноваження виробників та розповсюджувачів засобів індивідуального захисту, порядок проведення перевірок характеристик даної продукції, обмежувальні (корегувальні) заходи ринкового нагляду, відповідальність суб'єктів господарювання за порушення законодавтства з ринкового нагляду.
Головний державний інспектор відділу експертної роботи ринкового нагляду та надання адміністративних послуг С. Сітнік, акцентував увагу на позитивному досвіді ринкового нагляду в країнах Європейського Союзу. Також проінформував про систему взаємного сповіщення між країнами союзу про продукцію, яка не відповідає загальній безпеці "RAPEX".
Головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення Управління А. Соломко привернув увагу, виробників та розповсюджувачів до питань нагляду за ринком, оскільки вони несуть відповідальність за безпеку нехарчової продукції. Створення добрих відносини між ними та органами ринкового нагляду, в подальшому сприятиме неможливості доступу на ринок небезпечної продукції.
Учасникам заходу надано рекомендації щодо порядку надання повідомлення про продукцію, яка відповідає загальній вимозі до безпечності продукції, органу державного ринкового нагляду.