Начальник відділу з питань гігієни праці Держпраці: “Професійні захворювання не мають терміну давності”

Начальник відділу з питань гігієни праці Державної служби України з питань праці Людмила Харчук 14 лютого 2018 року провела семінар-нараду з головами комісій з проведення медичних оглядів лікувально-профілактичних закладів Вінницької області.

 Звертаючись до присутніх, Людмила Харчук наголосила, що загальні принципи державної політики у галузі охорони здоров’я, які визначено законодавством України, спрямовані на створення належних умов праці та запобігання професійним захворюванням. Втрата здоров’я працюючого населення України – загальнодержавна проблема. Тому збереження здоров’я набуває особливого значення.

Фахівець Держпраці особливу увагу приділила порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій. Так, періодичність проведення медичних оглядів, фах лікарів, які беруть участь у їх проведенні, перелік необхідних лабораторних, функціональних та інших досліджень, медичні протипоказання допуску до виконання робіт, пов’язані із впливом виробничих факторів, визначені в Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників та Переліку робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників, наведених у додатку до наказу МОЗ України № 246.

На підставі списку працівників, які підлягають періодичним медоглядам, лікувально-профілактичний заклад складає план-графік їх проведення, погоджує його з роботодавцем і Управлінням Держпраці області. У план-графіку вказуються строки проведення медоглядів, лабораторні, функціональні та інші дослідження та лікарі, залучені до їх проведення. Медогляд лікарями проводиться тільки за наявності результатів зазначених досліджень.

Було обговорено якість проведення медоглядів і відповідальність тих, хто його проводить.

«Наше з вами завдання зберегти здоров’я працівника. Як би вас не просив сам працівник, чи роботодавець, є протипоказання – не допускайте до роботи. Це і ваша, і наша відповідальність. Люди часто не розуміють, або ж в погоні за заробітком не хочуть розуміти, що запущені, накопичені хвороби, призводять до повної втрати працездатності. Такий наслідок нікому не потрібен – ні самому працівникові, ні державі», – наголосила Людмила Харчук.

Під час наради також детально розглянуто питання встановлення професійних захворювань. Щоб встановити професійне захворювання, потрібна санітарно-гігієнічна характеристика умов праці, або інформаційна довідка про умови праці (для непрацюючих).

«Професійні захворювання не мають терміну давності. І через десять років, і через двадцять може бути встановлене професійне захворювання. Якщо ви бачите людину, яка не один рік пропрацювала в шкідливих умовах, направте її на дообстеження, дайте запит на санітарно-гігієнічну характеристику, або інформаційну довідку про умови праці. Нехай людина йде і отримає певне лікування. Нехай їй у високоспеціалізованому закладі охорони здоров’я поставлять, чи не поставлять, діагноз професійного захворювання. Не бійтесь давати запит на санітарно-гігієнічні характеристики умов праці, нехай людина оздоровиться. Не відфутболюйте їх», –закликала медиків Людмила Харчук.

 

Джерело: сайт Держпраці

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)