На семінарі розглянуто виробничі ризики під час робіт працівниками житлово-експлуатаційної контори
В приміщенні контори комунального підприємства «Житлово-експлуатаційної контори № 9 міської ради міста Кропивницький» було проведено превентивний захід із працівниками підприємства. В заході взяли участь головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві та об’єктах підвищеної небезпеки Ігор Дьяченко та Тетяна Петрова, головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Сергій Бабенко.
Ігор Дьяченко нагадав, що зимовий період характерний складними погодними умовами: змінами температури і вологості повітря, частими змінами напрямків і швидкості вітру, рясними опадами. Ці фактори впливають на роботу газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід та можуть призвести до обмерзання оголовків труб димоходів. Лід та сніг на стінках порушують тягу та заважають виходу з приміщення смертельного для людини чадного газу. Наголосив на тому, що згідно вимог «Правил безпеки систем газопостачання» перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
Тетяна Петрова звернула увагу працівників на основні причини настання нещасних випадків: порушення трудової дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, незастосування засобів індивідуального захисту, особиста необережність. Нагадала, що з метою виключення нещасних випадків в ускладнених зимових умовах, необхідно: своєчасно очищувати територію від снігу та льоду; посипати проїзди та пішохідні доріжки піском, сіллю та іншими реагентами; прибирати снігово-льодяні утворення з дахів будівель та споруд; обладнати у відповідності до вимог пожежної безпеки місця для обігріву; надавати працівникам спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються в робочий час; проводити з працівниками позапланові інструктажі з питань охорони праці тощо.
Сергій Бабенко зупинився на питаннях організації безпечної експлуатації ліфтів у житлово-комунальних господарствах з метою забезпечення безперебійної, безпечної роботи ліфтів. Особливу увагу звернув на причини аварій та на заходи щодо зменшення ризику виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій, навів приклади аварій, які траплялися при експлуатації ліфтів. Надав роз’яснення з питання необхідності отримання дозволу житлово-експлуатаційними конторами на експлуатацію ліфтів та отримання відповідних дозволів на експлуатацію ліфтів, які перейшли на баланс ОСББ. Нагадав, що робота ліфта не дозволяється, якщо: не проведений технічний огляд або експертне обстеження; закінчився зазначений у паспорті термін роботи; не виконані приписи посадових осіб органів держнагляду з відображенням порушень з технічної несправності.