У Світловодську тренувались правильно виконувати вантажно-розвантажувальні роботи
Для виконання рекомендацій, прийнятих учасниками засідання «круглого столу» на тему стану виробничого травматизму на підприємствах міста Світловодська у 2016 році, проводяться навчальні тренування щодо виконання робіт підвищеної небезпеки .
Такі тренування з метою організації безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт із застосуванням вантажопідіймальних кранів, зокрема, напіввагонів, платформ та автомашин, провели на ДП «Завод залізобетонних виробів» ТОВ «Дніпроенергобудпром». У підготовці та проведенні тренування взяли участь головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Кіровоградській області Анатолій Шумейко, заступник начальника-головний страховий експерт з охорони праці відділення Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві в Олександрійському районі Сергій Якименко, головний інженер заводу залізобетонних виробів Григорій Петько. До участі у заході крім спеціалістів заводу для отримання практичного досвіду були запрошені керівники служб охорони праці та інженерно - технічні працівники підприємств, де виконуються відповідні роботи: філії Кременчуцька ГЕС, заводу металевих конструкцій ТДВ Об`єднання «Дніпроенергобудпром», заводу «Буддеталь» Об`єднання «Дніпроенергобудпром», ПАТ «Світловодський завод «Спецзалізобетон».
Бригада працівників (стропальників) та машиніст мостового крану під керівництвом майстра цеху збуту готової продукції Людмили Лимаренко продемонстрували виконання робіт з навантаження платформ залізобетонними виробами.
Після тренувань у кабінеті служби охорони праці дочірнього підприємства пройшла нарада, на якій вказано на помилки, які допускалися при проведені робіт та надані пропозиції щодо покращення безпеки при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт відповідно до Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів НПАОП 0.00-1.01-07, Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт НПАОП 0.00- 1.75-15.
Так, опускати вантаж дозволяється лише на призначене місце – це унеможливлене його падіння, перекидання або сповзання. Укладати вантаж у напіввагони, на платформи необхідно так, щоб забезпечувалася можливість зручного й безпечного стропування під час розвантаження. Для цього мають застосовуватися прокладки, багатооборотні стропи, контейнери тощо. Навантаження та розвантаження напіввагонів, платформ, автомашин, вагонеток має здійснюватися без порушень їх рівноваги.
Не дозволяється опускати вантаж на автомашини та напіввагони або підіймати вантаж, що знаходиться на них, під час перебування працівників у кузові чи кабіні. Дозволяється перебування у напіввагоні під час навантаження чи розвантаження його гаковими кранами, якщо з кабіни добре оглядається площа підлоги напіввагона і працівник може відійти від вантажу, що висить на гаку, на безпечну відстань. Навантаження та розвантаження напіввагонів мають проводитися за технологічними картами, розробленими і затвердженими підприємством (організацією), що здійснює такі роботи. У технологічній карті зазначаються місця знаходження стропальників під час переміщення вантажів, і можливість їх виходу на естакади або навісні площадки. Не дозволяється підіймання залізобетонних і бетонних виробів масою понад 500 кг, що не мають маркування та позначення про фактичну масу. Підіймання, переміщування і опускання вантажу не повинне здійснюватись, якщо під ним знаходяться люди.
Стропальник може знаходитися біля вантажу під час його підіймання або опускання, якщо вантаж знаходиться на висоті не більше 1 м від рівня майданчика, на якому стоїть стропальник. У місцях постійного проведення робіт з навантаження і розвантаження напіввагонів улаштовуються стаціонарні естакади або навісні площадки, призначені для безпечного і зручного доступу стропальників у напіввагони та виходу з них під час проведення навантажувально-розвантажувальних робіт.
.