Проведено публічну агітацію попередження виробничого травматизму на підприємствах галузі агропромислового комплексу під час весняно-польових робіт!
Протягом лютого та першої декади березня 2017 року в області проведено кущові наради з питань проведення весняно-польових робіт у 2017 році за участю представників департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Управління Держпраці в Кіровоградській області, головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції та Центрального національного технічного університету.
Кущові наради проведені у містах Знам’янка, Долинська, Гайворон та смт Новгородка для начальників управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрації та керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств 21 району області (понад 200 чоловік).
Під час виступів першого заступника начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Романа Зяблікова у м.Долинська, заступника начальника відділу нагляду в АПК та СКС Івана Приймака. у м.Знамянка та смт Новгородка, головного державного інспектора відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Анатолія Дзиговського доведено до аудиторії присутніх основні пріоритети діяльності Управління Держпраці України одним із яких є попередження порушень чинного законодавства про працю та з охорони праці, про стан виробничого травматизму за 2016 рік в агропромисловому комплексі та акцентовано увагу на ризики небезпек під час весняно-польових робіт.
Особливу увагу керівників підприємств зосереджено на:
підвищенні відомчого контролю за станом промислової безпеки та охорони праці на виробництві;
своєчасності проведення всіх організаційних заходів по забезпеченню безпечних і здорових умов праці (навчання, інструктажі, медогляд) та забезпечення належного контролю за дотриманням вимог безпеки відповідальними посадовими особами;
дотримання вимог під час підготовки сільгосптехніки в ремонтних майстернях;
наявності дозволів на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки;
забезпеченість спецодягом, засобами індивідуального захисту;
організації виробничого процесу в польових умовах (місця харчування, відпочинку, ремонту техніки) тощо.
Роз’яснювальна робота на підприємствах галузі АПК щодо дотримання вимог законодавства з питань охорони праці під час проведення весняно-польових робіт продовжується.