Про подання електронних декларацій на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції
Головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Держпраці у Кіровоградській області Ангеліна Мусієнко нагадує про наближення терміну подачі електронних декларацій та необхідність отримання електронного цифрового підпису для заповнення декларації.
Відповідно до пункту 1 статті 45 Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції; особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тож згідно із Законом України «Про запобігання корупції» під другу хвилю е-декларування потраплять всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави Управління Держпраці у Кіровоградській області.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року, відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” розпочався другие етап подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Декларація заповнюється на веб-сайті Національного агентства з запобігання корупції . З метою полегшення заповнення декларацій розроблено відео, в якому подано детальні роз’яснення заповнення е-декларації. Відео розміщене на веб-сайті Упраління Держпраці у Кіровоградській області в рубриці «Запобігання проявам корупції» або на сайті Національного агентства, ознайомитися з якими можна за посиланням:
-http://nazk.gov.ua/deklaraciya https://www.facebook.com/NAZKgov/app/212104595551052/?ref=page_internal.
У всіх випадках, коли технічні збої у роботі Єдиного державного реєстру заважають поданню електронної декларації чи виправленої декларації про це необхідно повідомити Національне агентство. Кожен такий випадок розглядається окремо (індивідуально).
У разі виникнення помилки при реєстрації чи відсутності підтвердження про реєстрацію особам необхідно звернутись через засоби електронної пошти до служби технічної допомоги Національного агентства з питань запобігання корупції на електронну адресу : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. для отримання необхідної допомоги.
Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб’єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП.
Перед підписанням документа суб’єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі.
Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб’єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб’єкта декларування.
Звертаю Вашу увагу, що саме наявність повідомлення є підтвердженням подачі електронної декларації на сайті.
Після отримання зазначеного повідомлення суб'єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до Порядку.
Якщо суб'єкт декларування вважає, що поданий ним документ, копія якого знаходиться в персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування або розміщена в публічній частині Реєстру, містить інформацію, що не вносилася ним до документа, він повинен невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня виявлення такого факту повідомити про це Національне агентство через персональний електронний кабінет.
Згідно з п. 7 Порядку суб’єкт декларування має право за власною ініціативою подати виправлену декларацію упродовж семи днів після дня подання первинної декларації, до якої подається виправлена версія, шляхом створення та подання виправленого документа у Реєстрі.
Якщо після спливання цього строку суб’єкт декларування виявить неповні чи неправильні відомості в поданій ним декларації (або у виправленій декларації), він повідомляє про це Національне агентство через персональний електронний кабінет та подає виправлену декларацію згідно з рішенням уповноваженої особи Національного агентства.
У разі притягнення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення у ній недостовірних відомостей суб’єкт декларування зобов’язаний подати відповідну декларацію або виправлену декларацію з достовірними відомостями у строк, визначений уповноваженою особою Національного агентства.
Усі документи, які подав суб’єкт декларування, зберігаються в Реєстрі і автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічній частині Реєстру відповідно до Порядку. У разі створення виправленого документа первинний документ, до якого вносяться виправлення, не видаляється і зберігається в Реєстрі.
Документи, які суб’єкт декларування подав до Реєстру, зберігаються у Реєстрі упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п’яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої поданої такою особою декларації, яка зберігається безстроково.
Окрім цього звертаємо увагу суб’єктів декларування на те, що за завідомо недостовірні відомості у декларації передбачена адміністративна, і навіть кримінальна відповідальність, оскільки подання декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є обов’язком, передбаченим Законом України «Про запобігання корупції».