Нарада з колективом ПАТ «Кіровоградобленерго» щодо попередження електротравматизму
З метою профілактики електротравматизму і аналізу стану охорони праці на підприємстві головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці в області Павло Третяк провів нараду з працівниками ПАТ «Кіровоградобленерго».
На нараді детально розглянули два випадки травмування під час виконання робіт на лініях електромереж у Маловисківському РЕМ, під час яких були уражені струмом насмерть двоє працівників у 2014 та у 2016 роках. Головний державний інспектор анцектував увагу на забороні виконувати будь-які дії, що можуть порушити роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.
Так, не слід перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж. Також не можна в охоронних зонах споруджувати житлові, громадські та дачні будинки, влаштовувати будь-які звалища; тримати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали; розпалювати вогнища, розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів, накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи, саджати дерева та інші багаторічні насадження (крім випадків створення плантацій новорічних ялинок), влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт тощо.
Інспектор повідомив, що енергопідприємства мають право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, що порушили Правила охорони електричних мереж. Відновлення електропостачання здійснюється після усунення порушень та відшкодування підприємствам, які експлуатують електричні мережі, заподіяних матеріальних втрат, а також вартості робіт з ввімкнення до електромережі згідно з укладеними договорами. Відповідальність юридичних та фізичних осіб за порушення правил, склад правопорушень і злочинів та порядок притягнення осіб, що їх вчинили, до адміністративної та кримінальної відповідальності визначаються згідно з чинним законодавством. Збитки, заподіяні власникам землі та землекористувачам в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, відшкодовуються енергопідприємствами у встановленому законодавством порядку.
Фахівець роз’яснив присутнім основні вимоги видачі дозволу на виконання робіт в охоронних зонах та подання заявки не пізніше ніж за 10 діб до початку робіт; звернув увагу на оформлення наряду-допуску, забезпечення і використання засобів захисту та проведення нагляду під час виконання робіт.