Володимир Гройсман: Збільшення мінімальної заробітної плати відповідає загальному балансу бюджету, не спричинить інфляції та не зашкодить бізнесу
Збільшення мінімальної заробітної плати удвічі до 3200 грн відповідає загальному балансу бюджету та не спричинить інфляційних процесів і не зашкодить бізнесу, натомість це рішення сприятиме забезпеченню справедливої системи оцінки праці у країні. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відповідаючи на питання журналістів у Парижі.
"За рахунок того, що ми проведемо детінізацію заробітних плат, за рахунок того, що ми почнемо виплачувати справедливу заробітну плату, бюджет буде збалансований. Дефіцит не буде перевищений більше ніж 3%. Жодних проблем у нас не буде. Я це просто підтверджую і підкреслюю. Це все відповідає нашому загальному балансу", - наголосив Прем’єр-міністр.
Голова Уряду зазначив, що після прийняття такого рішення треба перебалансувати бюджет, але загальні цифри бюджету та дефіцит не зміняться.
Прем’єр-міністр дав доручення Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики закласти цей показник до Державного бюджету на 2017 рік. До другого читання законопроект буде поданий з мінімальною заробітною платою у 3200 грн, зазначив він.
"Жодних негативних фінансових економічних наслідків це не буде мати. Які можуть бути негативні наслідки, якщо люди почнуть отримувати свою зароблену заробітну плату?" – зазначив Володимир Гройсман.
Прем’єр-міністр також наголосив, що чесний бізнес не постраждає від запровадження такого рішення.
Він зазначив, що Уряд мав завдання знайти формулу, за якою було можливо забезпечити реальне зростання мінімальної заробітної плати для українських громадян вдвічі. Таке підвищення вперше за 25 років буде повністю дорівнювати реальному прожитковому мінімуму, зауважив він.
"Сьогодні з 1 січня абсолютно реально підняти мінімальну заробітну плату до 3200 грн, - підкреслив Прем’єр-міністр. - Це означає, що ми встановлюємо соціальну справедливість і жодних інфляційних процесів, жодних інших негативних речей від цього не буде".
Прем’єр-міністр наголосив, що в Україні треба здійснити реформу системи оплати праці, дати справедливу заробітну плату тим, хто працює. "Ми вважаємо, що на сьогодні перший крок - це 3200 грн. Жодних речей, які би негативно вплинули, їх просто немає", - підкреслив він.
"Наше завдання сьогодні і всіх роботодавців – оцінити належним чином працю українців. Дати людям нормальну можливість нормально розпочати жити. Завдання – щоби люди почали отримувати достойну заробітну плату. Це наш виклик для усіх", – зазначив Прем’єр-міністр.
Володимир Гройсман нагадав, що нещодавно Уряд затвердив споживчий кошик. "Те, що ці дві цифри балансуються, дасть можливість людям відчути позитивні зміни у їхньому житті", - наголосив він.
За його словами, станом на 15 вересня, коли Уряд подавав проект Бюджету до Парламенту, не було чітких розрахунків та рішення. Як тільки вони з'явилися, Уряд повідомив суспільство про знаходження рішення.
"Я би дуже хотів, щоби людям в Україні було за що жити. Не можна, щоб було так, як це було багато років, коли люди працювали важко, а отримували копійки, а ті, у кого вони працювали, отримували надприбутки. Має бути соціальна справедливість, - зазначив Володимир Гройсман. - Настав час, коли бізнес, економіка розвивається і інвестує кошти в громадян України".
Джерело
Урядовий портал