ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО
Щодо оплати праці держслужбовців
Роз»яснення надає заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Тетяна Пасічник.
У зв»язку з надходженнями численних звернень щодо оплати праці державних службовців після набрання чинності з 01 травня 2016 року Закону України від 10 грудня 2015 року №889-УІІІ «Про державну службу» Міністерство соціальної політики України роз»яснює наступне.
На виконання норм Закону №889 Кабінетом Міністрів України затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби в державних органах, розміри надбавок за ранги державних службовців та прирівняння посад державної служби (постанова Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №292, яка набула чинності 01 травня 2016 року).
З метою реалізації норм цього Закону №889 в частині оплати праці в державних органах мають бути затверджені штатні розписи, на підставі яких здійснюється виплата заробітної плати працівникам в державних органах.
До введення в дію нового штатного розпису працівники працюють на попередніх посадах за умовами оплати праці, що діяли до набрання чинності Закону №889, з подальшим перерахунком заробітної плати згідно з новими умовами оплати праці.
Відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України у разі зміни істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Працівники державних органів, посади яких не передбачені штатними розписами, підлягають попередженню відповідно до ст.32 КЗпПУ зі збереженням умов оплати праці, що діяли до 1 травня 2016 року, до завершення строку попередження.
Водночас зазначається, що листи Мінсоцполітики не є нормативно-правовими актами та носять інформаційно-роз»яснювальний характер.