Офіційний веб-сайт

Пошук

 

Авторизація

Запитували-відповідаємо

  Стаж державної служби державного службовця станом на 07.11.2015 становив 10 років. Він скористався додатковою відпусткою за вказаний стаж держслужби тривалістю 5 календарних днів у лютому 2016 року. Чи має він право на ще 1 календарний день цієї відпустки за 10-річний стаж держслужби після 01.05.2016 р.?

    Відповідь надає завідувач сектору персоналу Дубова Наталія.

     З  01.05.2016 р. при визначенні тривалості щорічної додаткової відпустки за стаж державної служби слід керуватися ч. 1 ст. 58 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі – Закон № 889) і Порядком надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затвердженим постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 270.

        Нові правила надання щорічної додаткової відпустки за стаж держслужби передбачають новий підхід до визначення її тривалості у порівнянні із попередньою нормативною базою у цьому питанні – ч. 2 ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі – Закон № 3723) і постановою КМУ «Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.94 р. № 250. Саме тому Законом № 889 передбачені  перехідні моменти з приводу надання щорічної додаткової відпустки за стаж держслужби.

       Так от, п. 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 застережено зберігання права на додаткову відпустку тривалістю відповідно до Закону № 3723 у випадку, коли тривалість цієї відпустки за попередніми правилами є більшою, ніж тривалість цієї відпустки за новими правилами. У випадку, що розглядається, ситуація геть протилежна.

       Річ у тім, що тривалість додаткової відпустки за 10-річний стаж держслужби становить: за Законом № 3723 – 5 календарних днів, а за Законом № 889 – 6 календарних днів. Це означає, що з 01.05.2016 р. за стаж держслужби понад 10 років держслужбовцю має надаватися додаткова відпустка тривалістю 6 календарних днів.

       Отже, у наведеній ситуації держслужбовець за 10-річний стаж держслужби уже скористався 5 календарними днями додаткової відпустки. Тому з 01.05.2016 р. він може скористатися ще 1 календарним днем додаткової відпустки за стаж держслужби понад 10 років.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

 

ДП «Кіровоградський Експертно-технічний центр»

 

 

 

 

 

 

 

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Юридична та фактична адреса: 
м. Кропивницький, 25006, вул. Дворцова, 24,  вул. Дворцова, 32/29 

тел./факс (0522) 32-04-30

Гаряча лінія : 32-02-83

Телефон для довідок щодо отримання
вхідного реєстраційного номера:
(0522) 32-02-83 
 E-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.