Про стан травматизму на підприємствах області за січень – серпень 2016 року

З початку року на піднаглядних Управлінню Держпраці у Кіровоградській області суб’єктах господарювання порівняно з аналогічним періодом 2015 року рівень загального травматизму збільшився у 1,6 рази. Так, за вісім місяців 2016 року травмовано 47 працівників проти 31 за аналогічний період 2015 року.

 Зросла кількість травмованих працівників в таких галузях: у гірничорудній і нерудній промисловості – 4, в металургії – 2, в лісовому господарстві - 2, в енергетиці – 2, за умовою того, що в таких галузях відсутні випадки травмування за аналогічний період 2015 року. Відсутні випадки травматизму у видавничій справі, в хімічній промисловості, на пошті, в текстильній промисловості, на будівництві та в деревообробці.

У січні – серпні 2016 року на транспорті травмовано 5 осіб проти 4, у машинобудуванні 10 проти 5, у житлово-комунальному господарстві 6 проти 2, у сільському господарстві 6 проти 5 осіб, в соціально-культурній сфері                  10 проти 9 у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За вісім місяців 2016 року смертельно травмовано 10 працівників проти 5 у аналогічному періоді 2015 року, з них на транспорті (авіаційна подія) – 3, в металургійній промисловості – 2, у гірничорудній і нерудній промисловості – 2, у житлово-комунальному господарстві – 2 за відсутністю травмованих у таких галузях у відповідному періоді 2015 року, у сільському господарстві – 1 проти 2 за аналогічний період 2015 року.

За вісім місяців 2016 року основним видом подій, що призвів до настання нещасних випадків є падіння потерпілих – 10 працівників, що склало 23% від загальної кількості травмованих.

Ключовими причинами виникнення нещасних випадків є організаційні (50% від загальної кількості травмованих). Не менш важливим фактором, що спричинив нещасні випадки на виробництві є психофізіологічний стан травмованих (25%).

Серед регіонів найбільшу кількість постраждалих працівників зареєстровано: у м. Кропивницькому - 21, Маловисківському район – 5, Голованівському та Олександрівському районі по - 3, м. Знам’янка – 3,                м. Світловодськ - 3, Ульяновському, Долинському та Гайворонському районах по – 2, Світловодському та Олександрійському районах по – 1, м. Олександрія     – 1.

Фахівцями Управління за вісім місяців 2016 року проведено 19 спеціальних розслідувань.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)