Керівництву підприємства рекомендовано посилити контроль за станом охорони пpaцi

Головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Кіровоградській області Анатолій Дзіговський спільно з головним страховим експертом з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у районі Олександром Загороднім провели  нараду з колективом ТОВ «Сплайн ЛТД» з питань виробничого травматизму та шляхів його попередження, безпеки праці при експлуатації  вантажопідіймальних кранів, а також  соціального страхування працівників від нещасних випадків.

 Анатолій Дзіговський доповів про рівень виробничого травматизму та основні обставини i причини нещасних випадків, які сталися протягом 2014 - 2015 років в Україні та в області під час експлуатації вантажопідіймальних  кранів. Працівники ТОВ «Сплайн ЛТД» заслухали основні вимоги нормативно-правових актів з питань охорони праці щодо організації безпечної експлуатації і ремонту кранів.

 Обговорено особливості установлення та безпечної експлуатації стрілових самохідних  кранів на виробничих дільницях  згідно з проектами виконання робіт і технологічних регламентів, в тому  числі особливу увагу було звернуто на організацію проведення робіт поблизу повітряних ліній електропередач, відкритих розподільних устаткувань на відстані менше 40 м, що може бути під напругою, а також умови встановлення і роботи кранів поблизу укосів, котлованів або канав та дотримання вимог обрання місць та габаритів складування вантажів.

 Наголошено на необхідності проведення періодичних технічних оглядів кранів уповноваженою спеціалізованою організацією та дотримання термінів їх технічного обслуговування і ремонту із записом до відповідних журналів.

  Також було надано відповідну методичну допомогу посадовим особам щодо опрацювання системи управління охороною праці на підприємстві,  вказано на необхідність дотримання термінів перегляду інструкцій з охорони праці та ведення відповідної документації.

  Олександр  Загородній  ознайомив присутніх з Законом України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування», який набув чинності з 1 січня 2015 року та нормативними документами з питань медичних оглядів працівників.

  За результатами роботи  рекомендовано керівництву ТОВ «Сплайн ЛТД»   посилити контроль за станом охорони пpaцi. Розробити та впровадити заходи щодо профілактики виробничого травматизму. Забезпечити дотримання посадовими особами та працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони пpaці.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)