Проінформовано про особливості праці жінок

Головним державним інспектором Управління Держпраці у Кіровоградській області Олексієм Гаркушею проведено семінар на тему «Дотримання строків виплати заробітної плати та праця жінок» в Акціонерному товаристві «НВО «ЕТАЛ».(м.Олександрія).

Головний державний інспектор проінформував про зміни у трудовому законодавстві. Присутніх цікавили встановлені законом строки виплати заробітної плати, особливості праці жінок та проведення індексації зарплати. 

Інспектор розповів, що статтею 175 КЗпП установлено обмеження працi жiнок на роботах у нiчний час. Водночас зазначеною статтею формулюється виняток iз загальної заборони, який допускає застосування працi жiнок у нiчний час у тих галузях народного господарства, де це викликається особливою потребою. Перелiк цих галузей i видiв робiт має бути затверджений Кабiнетом Мiнiстрiв України.

Водночас згiдно зi ст.11 Конвенцiї ООН про лiквiдацiю усiх форм дискримiнацiї щодо жiнок, ратифiкованої Президiєю Верховної Ради СРСР 19.12.1980, держави-учасницi вживають усiх вiдповiдних заходiв щодо лiквiдацiї дискримiнацiї по вiдношенню до жiнок в областi зайнятостi з тим, щоб забезпечити рiвнi права чоловiкiв i жiнок, зокрема право на однаковi можливостi пiд час прийняття на роботу, в тому числi застосування однакових критерiїв вiдбору пiд час прийняття на роботу, право на вiльний вибiр професiї чи роду зайнятостi, на користування всiма пiльгами й умовами працi тощо.

Стаття 20 Європейської соцiальної хартiї (переглянутої), ратифiкованої Україною 14.09.2006, передбачає право на рiвнi можливостi та рiвне ставлення у вирiшеннi питань щодо працевлаштування та професiї без дискримiнацiї за ознакою статi i зобов'язує вживати вiдповiдних заходiв для забезпечення його застосування в галузi умов працевлаштування i працi.

Статтею 29 Закону України "Про мiжнароднi договори України" визначено, якщо мiжнародним договором України, який набрав чинностi в установленому порядку, встановлено iншi правила, нiж передбачено у вiдповiдному актi законодавства України, то застосовуються правила мiжнародного договору.

Ураховуючи обов'язковiсть виконання норм мiжнародних договорiв, ратифiкованих в установленому порядку, а також те, що передбачений ст. 175 КЗпП Перелiк галузей народного господарства, в яких допускається застосування працi жiнок у нiчний час, не затверджено, керуючись ст.7 Закону України "Про колективнi договори i угоди", згiдно з якою в колективному договорi встановлюються взаємнi зобов'язання сторiн щодо режиму роботи, тривалостi робочого часу i часу вiдпочинку, питання щодо залучення жiнок до роботи в нiчний час має бути врегульоване на пiдприємствi в колективному договорi.

Отже, роботодавець має право за виробничої потреби застосовувати працю жiнок в нiчний час, якщо колективним договором, який укладається мiж роботодавцем та профспiлковою органiзацiєю, передбачено залучення жiнок до роботи в нiчний час, за винятком вагiтних жiнок i жiнок, що мають дiтей вiком до трьох рокiв, залучення яких до робiт у нiчний час не допускається.

 

Довідково.

АТ «Науково-виробниче об'єднання «ЕТАЛ» (АТ «НВО «ЕТАЛ») - провідне підприємство з виробництва продукції електротехнічного напрямку, а саме контактної апаратури, друкованих плат і низьковольтних комплектних пристроїв

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)