Відбулося перше засідання колегії Управління Держпраці

29 грудня відбулося перше засідання колегії Управління Держпраці у Кіровоградській області. Колегію очолив начальник Управління Сергій Подорожний, до її складу  увійшли керівний склад  Управління та соціальні партнери – представники  експертно-технічного центру Держпраці,  департаментів соціального захисту населення та інфраструктури і промисловості облдержадміністрації,  Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Федерації профспілок  області, відділення Українського союзу промисловців і підприємців, представники роботодавців.

    Сергій Подорожний зосередив увагу на основних завданнях Держпраці, роз’яснювальній роботі та проблемних питаннях, які ще потребують вирішення.

Більш детально ці питання висвітлили перший заступник начальника правління Роман Зябліков та заступник начальника Управління Оксана Харченко.

Під наглядом Управління Держпраці у Кіровоградській області знаходиться 8777 суб’єктів господарювання та 40160 виробничих об’єктів.

30 червня 2015 року термін дії мораторію на проведення перевірок закінчився. З липня розпочалися перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу понад 20 млн.грн. за попередній календарний рік. В області їх зареєстровано 258.

Перевірено  31 суб’єкт господарювання, обстежено 209 виробничих об’єктів,  виявлено 1982 порушення законодавства з охорони праці.

За порушення вимог чинного законодавства  до адміністративної відповідальності притягнуто 19 працівників, з них 13 - керівників. В грудні проведено погодження проектів гірничих відводів.

Особливу увагу учасники колегії приділили аналізу стану виробничого травматизму, особливо в хімічній промисловості та сільському господарстві. Порівняльний аналіз причин нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, з початку року, свідчить, що найбільша їх кількість сталась з організаційних причин. Роман Зябліков детально зупинився на кожному нещасному випадку, проаналізував причини, що призвели до травмування та проінформував про результати розслідувань та здійснені превентивні заходи.

Обговорено також ще один напрямок діяльності – облік обладнання  підвищеної небезпеки. В Управлінні створено електронну базу об’єктів - посудин, що працюють під тиском, вантажопідіймальних кранів  і машин, ліфтів, технологічного транспорту.

Оксана Харченко зазначила, що найбільше виявлених під час перевірок порушень стосуються сфери оплати праці, тіньової зайнятості. Її доповнив  голова Федерації профспілок області Максим Баланенко, пославшись на велику кількість звернень громадян щодо цієї проблеми.

Колегія дійшла висновку про потребу продовження практики проведення перевірок та превентивних заходів за участю представників Федерації профспілок області та страхових експертів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань. Пріоритетними напрямами роботи у новому році визначено подальше вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки та охорони, сприяння створенню системи управління ризиками на підприємствах, тісне співробітництво із органами виконавчої влади та соціальними партнерами. 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)