Перевірка показала: працювати є над чим

 Головними державними інспекторами сектору гірничого нагляду Юрієм Деменським та Ігорем Федоровим, головним державним інспектором з питань гігієни праці Євгенією Краєвською та заступником начальника відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Кіровоградській області Ліліаною Ліпко-Гречухою було проведено перевірку дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, ведення робіт, пов'язаних з видобуванням та переробкою корисних копалин на ТОВ «Бантищівський щебінь».

  Перевірка показала, що незважаючи на наявність випадку виробничого травматизму минулого року, залишились недоліки в частині виконання в повному обсязі вимог галузевої системи управління охороною праці в поєднанні з нарядною системою. Відповідальними посадовими особами підприємств знижено контроль за станом робочих місць, на низькому рівні діє система збору інформації про стан охорони праці на робочих місцях.

 На екскаваторі ЕКГ-5А був відсутній паспорт ведення гірничих робіт. Не виконуються терміни огляду канатів та перевірки справності екскаватору ЕКГ-5А машиністами та посадовими особами підприємства з записом результатів до спеціального журналу. Пошкоджено огородження на майданчику обслуговування екскаватора ЕКГ-5А з передньої лівої сторони. Пошкоджено огородження рухомих частин на водовідливній установці на ІІІ-му видобувному горизонті.

 Чимало зауважень у перевіряючих виникло на дільниці переробки граніту. На приймальному бункері не працював світлофор технологічної сигналізації. Пошкоджено огородження рухомих частин на приводі конвеєру первинного відсіву, конструкція підлоги у цеху сортування (3-й корпус), місце можливого падіння працівників надійно не огороджено. Ненадійно закріплено огородження рухомих частин двигуна живителя дробарки. Спуск до барабану конвеєру №15 засипано щебенем. Пошкоджено огородження натяжних барабанів конвеєрів №12,13,14. Прибирання матеріалу, що просипався під стрічковими конвеєрами здійснюється несистематично, внаслідок чого окремі конвеєри заштибовані. На підприємстві не складено план ліквідації аварії відповідно до «Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій».

 Недоліки також виявлено при експлуатації електрогосподарства підприємства. На екскаваторі ЕКГ-5А відсутні діелектричні рукавиці.  Обірвано петлі дверей КТПН-0,4 кВ, що встановлено на ІІІ-му видобувному горизонті. Двері замість надійних замикаючих пристроїв зачинено на дротяну перетинку.

 На підприємстві порушуються вимоги Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями. Вантажні стропи, що експлуатувались у приміщенні приймального бункеру не відповідають вимогам чинного законодавства. Допущено виконання вогневих робіт у ІІ-му корпусі, коли відстань між місцем виконання робіт, балоном з киснем та горючим газом менше 5 метрів. Допущено експлуатацію кисневого балону, у лежачому положенні без застосування спеціального візку, або інших пристроїв, відповідно вимог Правил безпеки. Захисний екран заточного верстата не зблокований з пусковим пристроєм, що виключає можливість пуску верстата при піднятому (відведеному) екрані. На заточному верстаті прозір між краєм підручника та робочою поверхнею шліфувального круга перевищує встановлену величину-3 мм. На компресорі для  накачування шин відсутня інформація про посадову особу, яка відповідає за його експлуатацію.

 Занижено контроль керівництва за роботою служби охорони праці. Службою   не розроблено  графіки  обстежень дільниць підприємства, затверджених роботодавцем. Відповідальними посадовцями приписи видаються несистематично, не здійснюється контроль за їх виконанням.

 Порушуються терміни видачі спецодягу працівникам підприємства. Видача працівникам спецодягу не опубліковується в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.

 Водночас перевіркою не встановлено порушень законодавства про працю та охорону праці під час проведення атестації робочих місць за умовами праці. За результатами атестації працівникам, зайнятим на роботах із важкими і шкідливими умовами праці проводять доплати, надаються додаткові відпустки. Для підтвердження пільг на пенсійне забезпечення працівникам видаються довідки встановленого зразка.

 За результатами перевірки головного інженера підприємства притягнено до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Роботодавцю запропоновано розробити заходи  на усунення виявлених порушень та забезпечити їх виконання у повному обсязі.

 Під час спільної наради посадовим особам підприємства надано роз’яснення щодо ефективних засобів дотримання законодавства з питань охорони праці та запобігання можливим його порушенням.

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)