Стан професійної захворюваності в країні та області

  Облік та статистику стану професійної захворюваності в країні ведеться фондом соціального страхування та санепідемслужбою. Згідно облікових даних в Україні щорічно реєструється близько 4,5 випадків професійних  захворювань. По кожному випадку проводяться комісійні розслідування, в яких приймають участь, зокрема, і страхові експерти по охороні праці.

  З практики відомо, що на Україні частіше всього професійні захворювання, як наслідок незадовільних умов праці, реєструються серед шахтарів, металургів, працюючих на металопереробних підприємствах, виробництві залізобетонних конструкцій та сільського господарства. Для Кіровоградської області (при аналізі багаторічних показників) профпатологія найчастіше зустрічається в шахтарів та працівників сільського господарства з профзахворюваннями опорно-мязового апарату (наприклад, міозити), пневмоконіозів, отруєння (найчастіше отрутохімікатами), рідше професійні онкологічні захворювання.

  Судячи з показників щодо захворюваності, слід зазначити, що до дії окремих шкідливих факторів як керівники підприємств так і самі працюючі відносяться без належної уваги. Якщо остерігаються  шкідливої дії хімічних речовин, то дію промислового пилу, шуму та вібрації не завжди сприймають з належною пересторогою, загрозою здоров’я. Про це свідчать показники захворюваності і пізньої діагностики професійних пневмоконіозів, шумової та вібраційної хвороби. Разом з тим, тільки за перше півріччя 2015р. професійних захворювань, викликаних дією цих шкідливих  факторів в цілому по державі зареєстровано до 600 нещасних випадків.

 На жаль, Кіровоградська область серед інших областей по кількості профзахворювань займає одне із перших місць . Якщо в цілому по державі за перше півріччя 2015 року порівняно з відповідним періодом минулого року кількість професійних захворювань зменшилось більше ніж на 30% то по області спостерігається ріст майже на третину. Звичайно одні цифри для зрівняння положення професіональної захворюваності не дадуть об’єктивної оцінки. Адже в області на фоні спаду роботи підприємств в цілому по державі, працювали підприємства урахованої промисловості сільського господарства і це, звичайно вплинуло на обласні показники професійної захворюваності.

  Отже, виконання заходів по профілактиці профпатологій  на підприємствах надзвичайно актуальним. Адже крім того, що страждає здоров’я працівників, підприємства несуть і фінансові затрати на матеріальні компенсації хворим.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)