Про щорічні відпустки - на семінарі в КП «Теплоенергетик»

   Головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Наталією Махно проведено семінар з питань дотримання трудового законодавства серед працівників  КП «Теплоенергетик».

    Слухачів турбували питання перенесення відпустки на вимогу працівника на інший період часу. Одним із питанням семінару стояло, як правильно перенести або продовжити відпустку в разі тимчасової непрацездатності, засвідченої в установленому порядку.

   Якщо непрацездатність працівника настала під час відпустки, то невикористана її частина за його ініціативою надається по закінченні періоду непрацездатності або переноситься на інший період. При цьому, попередня згода або дозвіл роботодавця на продовження відпустки не є обов’язковими, оскільки продовження відпустки в цьому випадку є обов’язком, а не правом роботодавця.

   Для продовження відпустки у зв’язку із хворобою працівнику достатньо повідомити роботодавця (безпосереднього керівника, відділ кадрів або іншу уповноважену особу) направивши телеграфне, факсимільне чи інше письмове повідомлення або повідомити в інший спосіб, а після виходу на роботу – надати листок непрацездатності.

У разі, якщо працівник (мати або інша працююча особа) під час щорічної відпустці доглядає за хворою дитиною, то листок непрацездатності видається з дня, коли особа, яка здійснює догляд за хворою дитиною, повинна стати до роботи.

Отже, діючим законодавством не передбачено видачу листка непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною в період щорічної відпустки працівника і відпустку у такому випадку не може бути перенесено на інший період або продовжено. Лікарняний видається тільки з дня, коли працівник має приступити до роботи.

  На питання представників роботодавця були надані вичерпні відповіді, а також працівників повідомлено, що у разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог статті 12 Закону України «Про відпустки».

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)