Роз’яснення про перший запис у трудовій книжці

   Управлінням Держпраці у Кіровоградській області проведено семінар для працівників фізичної особи-підприємця Коробко О.В. на тему: «Оформлення трудових відносин між працівниками і фізичною особою-підприємцем».  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Кіровоградській області Тетяна Цигульська роз’яснила внесені зміни до процедури прийому громадян на роботу відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» №77-VIII, який вступив в силу 01.01.2015 року. Акцентувала увагу на питанні порядку укладання та реєстрації трудових договорів між працівником та підприємцем.

   Згідно зі статтею 48 КЗпП України трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад 5 днів. Працівникам, що стають до роботи вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Таким чином, згідно з КЗпП роботодавець – фізична особа-підприємець не тільки має повне право, а й зобов’язаний це робити.

 Згідно з пунктом 2.2 Інструкції №58 заповнення трудової книжки вперше проводиться власником або уповноваженим ним органом. Фізична особа підприємець і є «власник», тому має повне право оформити трудову книжку своєму працівнику, та може звернутися до центру зайнятості з проханням завірити свій запис у трудовій книжці працівника.

   Наголошено на відповідальності роботодавців за неналежне оформлення трудових відносин.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)