Як інспектор праці допоміг вагітній жінці відстояти своє право на виплату допомоги по вагітності та пологах у повному обсязі
Наталя (ім’я змінено) працює на Кіровоградщині у бюджетній організації, яка знаходиться в стані повної ліквідації. Але зміна роботи для жінки поки лише у перспективі. Наталя вагітна і збирається у декретну відпустку.
Проте поряд з приємними очікуваннями з’явилися нові фінансові турботи. А тут ще одна проблема – Фонд соціального страхування відмовився виплачувати кошти за весь період відпустки по вагітності та пологах. Представник фонду наполягає, що відпустка буде оплачена тільки за дні перебування у трудових відносинах. Підприємство ж з дня на день ліквідують і Наталя вже не буде його працівницею, отже й оплату за всі дні відпустки не отримає.
Жінка випадково дізналася, що нині на її роботі проводиться перевірка Управлінням Держпраці і підійшла до інспектора зі своєю проблемою.
Інспектор роз’яснила, що законодавство передбачає виплату допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі за весь період декретної відпустки. Відпустка триває 70 календарних днів до пологів і 56 після пологів. Розмір допомоги надається у повному обсязі. Якщо ж організацію ліквідовують, матеріальне забезпечення застрахованим особам виплачується правонаступником, а у разі його відсутності – відділенням Фонду соціального страхування за місцем обліку ліквідованого підприємства. Страхові кошти зараховуються на окремий поточний рахунок. Їх можна використати тільки на надання соціальних послуг.
Після отриманих роз’яснень Наталя відстояла своє право на виплату допомоги по вагітності та пологах у повному обсязі.
Джерело: рубрика «Рельні історії», сайт Держпраці