Про атестацію робочих місць за умовами праці говорили на консультативному семінарі

За ініціативи Управління Держпраці у Кіровоградській області для працівників селянсько-фермерського господарства «Дєдов» (смт.Олександрівка) проведено консультативний семінар з питань атестації робочих місць за умовами праці.

          Головним державним інспектором відділу з питань експертизи умов праці Є.Краєвською роз’яснено слухачам, що відповідно до чинного законодавства України, атестація робочих місць за умовами праці не втрачає своєї актуальності на сьогоднішній день. Для того, щоб вийти на заслужений відпочинок на пільгових умовах за списком №1 або №2 працівникові тієї чи іншої професії необхідно підтвердити це право. Фахівець акцентувала увагу, що це право підтверджується лише за результатами атестації робочих місць. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці проводиться один раз на 5 років. 

         Довідково:

18 листопада 2006 року постановою правління Пенсійного фонду України був затверджений Порядок підтвердження пільгового стажу у разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника.

Порядком передбачено створення спеціальних комісій з питань підтвердження пільгового стажу, які прийматимуть рішення про підтвердження чи відмову у підтвердженні пільгового стажу. У січні 2007 року таку Комісію створено при головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області. До складу Комісії входять не тільки представники головного управління Пенсійного фонду України в області, а й представники органів соціального захисту населення, Державної експертизи умов праці, Федерації профспілок. Заява про підтвердження стажу роботи подається в районне чи міське управління Фонду за місцем проживання. Крім заяви особа повинна надати:

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а для підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі;

- інші документи, які мають підтверджувати факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні);

- трудову книжку;

- документи, видані архівними установами:

- довідку про заробітну плату за весь період пільгової роботи;

- документи, які підтверджують проведення атестації робочих місць на підприємстві;

- документи про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, про надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності таких документів – довідку про їх відсутність);

- будь-які інші документи, що підтверджують пільговий стаж.

Фахівці управлінь Фонду на місцях приймають документи, необхідні для підтвердження стажу роботи, перевіряють правильність їх оформлення та не пізніше 3-х робочих днів з дня надходження заяви направляють їх на розгляд Комісії при головному управлінні.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)