Про семінар у відділі освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Маловисківської міської ради Кіровоградської області

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Раїса Волошин провела семінар у відділі освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Маловисківської міської ради Кіровоградської області на тему: «Трудовий договір.  Порядок ведення трудових книжок».

 У ході семінару з присутніми розглянуто питання про поняття трудового договору, розглянуто випадки, коли додержання письмової форми трудового договору є обов'язковим, дано класифікацію трудових договорів за критеріями строків, розглянуто питання про строки і результати випробування, а також коло осіб, щодо яких не може встановлюватися випробування. 

       Працівникам наголошено на тому, що відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням роботодавця, і повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу згідно із постановою КМУ від 17 червня  2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

        На семінарі розглядалося питання щодо використання найманої праці без оформлення трудових відносин, що призводить до позбавлення громадянина права на працю, на відпочинок, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності. Неоформлення трудових відносин позбавляє найманого працівника права вимагати від роботодавця належних умов праці, оплати праці на рівні не нижчому, ніж встановлено державою. У виступі було зауважено про наслідки для працівника, який погоджується працювати без оформлення трудових відносин, про переваги офіційного працевлаштування, наслідки для роботодавця щодо використання праці без офіційного оформлення, про фінансову, кримінальну та адміністративну відповідальність, до якої можуть бути притягнуті роботодавці за використання нелегальної праці, підміну трудових відносин цивільно-правовими договорами та про роботу, яка проводиться Управлінням з питань легалізації трудових відносин.

Розповсюджено інформаційні буклети щодо переваг легального працевлаштування. 

Інспектор поінформувала, що трудова книжка — це основний документ про трудову діяльність працівника. За записами у трудовій книжці обчислюють стаж, у тому числі спеціальний, за період до введення системи персоніфікованого обліку. Трудова книжка підтверджує досвід, кваліфікацію і право працівників на пільги при призначенні спеціальних пенсій, виплат за вислугу років тощо.

        Питання щодо ведення трудових книжок, їх зберігання, виготовлення, постачання і облік регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 р. № 301 „Про трудові книжки працівників" та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за № 110.

         Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання та видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства.

          Присутніх повідомлено про те, що за порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання та видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну й адміністративну відповідальності.   Згідно зі ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, такі порушення кваліфікуються як порушення вимог законодавства про працю, що тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, незалежно від форми власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.).  Також за порушення інших вимог трудового законодавства передбачена фінансова відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП України).

   Працівникам  відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Маловисківської міської ради повідомлено, що з метою інформування громадян про новини законодавства та надання консультацій відкрито сторінку в соціальній мережі «Фейсбук». Зазначено, що на даній сторінці будуть висвітлюватись новини законодавства,  інформація про роботу відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області, будуть надаватися консультації громадянам.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

 

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 

  

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

 

ДП «Кіровоградський Експертно-технічний центр»

 

 

 

 

 

Пошук

Авторизація

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Юридична та фактична адреса: 
м. Кропивницький, 25006, вул. Дворцова, 24,  вул. Дворцова, 32/29 

тел./факс (0522) 24-53-71

Гаряча лінія : 22-14-67

Телефон для довідок щодо отримання
вхідного реєстраційного номера:
(0522) 22-14-67 
 E-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.