Запитуйте – відповідаємо !

Хто забезпечує добір засобів індивідуального захисту і контроль за їх використанням. Яка послідовність оброблення ЗІЗ після виконання робіт з пестицидами?

  Відповідь надає головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці в області Наталя Струтинська.

  Добір засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) і контроль за правильністю їх використання забезпечують відповідальні за проведення робіт з пестицидами особи.

  Комплект ЗІЗ  - спецодяг, спецвзуття, рукавиці, рукавички, захисні окуляри, респіратори або протигази повинні бути підібрані індивідуально та закріплені за кожним працюючим на весь період роботи.

Засоби індивідуального захисту повинні зберігатися в індивідуальних шафах у спеціально виділеному сухому, чистому приміщенні, що добре провітрюється. Забороняється зберігати ЗІЗ в одному приміщенні з пестицидами, відносити додому, носити після роботи.

Засоби індивідуального захисту після роботи застосовують у наступному порядку – рукавички, не знімаючи з рук, миють у 5% розчині соди (500 г кальцинованої соди на відро води), промивають їх водою, після чого знімають захисні окуляри та респіратор, спецвзуття, халат, головний убір. Окуляри респіраторів протирають 5% розчином кальцинованої соди, знімають рукавички і миють руки з милом. Прання спецодягу потрібно здійснювати в міру забруднення, але не рідше, чим через 6 робочих днів.

Звертаємо увагу на забезпечення належного контролю за дотриманням вимог відповідно до ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».  

 

 

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

 

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 

  

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

 

ДП «Кіровоградський Експертно-технічний центр»

 

 

 

 

 

Пошук

Авторизація

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Юридична та фактична адреса: 
м. Кропивницький, 25006, вул. Дворцова, 24,  вул. Дворцова, 32/29 

тел./факс (0522) 32-04-30

Гаряча лінія : 32-02-83

Телефон для довідок щодо отримання
вхідного реєстраційного номера:
(0522) 22-14-67 
 E-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.