Всеукраїнський форум «Бізнес в Україні: перспективи інклюзивного працевлаштування». Питання зайнятості людей з особливими потребами на контролі Держпраці

  Перший Всеукраїнський форум «Бізнес в Україні: перспективи інклюзивного працевлаштування» відбувся 26 вересня в Харкові.

   Форум проходив за участю Міністра соціальної політики України Андрія Реви.

   У своєму виступі міністр відзначив, що Харківщина перебуває в авангарді вирішення питання зайнятості людей з інвалідністю. Кількість працевлаштованих людей з особливими потребами щорічно зростає. У 2016-2017 роках в Україні в середньому було працевлаштовано близько 13000 чоловік.

  Учасники форуму обговорили, зокрема, питання ефективності підбору працівників з інвалідністю, законодавчі аспекти працевлаштування людей з інвалідністю, формування корпоративної культури щодо працюючих людей з інвалідністю.

    Міністр соціальної політики України Андрій Рева відзначив, що одним із пріоритетних напрямів роботи Держпраці  є подолання незадекларованої праці. Із 16 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, що спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень зі здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

  У форумі взяла участь заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олена Петренко.

  Вона зазначила, що в Україні, як і в більшості європейських країн, діє концепція квотування державою певного відсотка робочих місць на підприємствах. Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” всім підприємствам, установам та організаціям з кількістю працівників від 8 і більше осіб встановлено норматив – створення 4 % робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Для порівняння: в Італії та Іспанії – 2 %, у Німеччині – 5 %, у Франції – 6 %.

   В області кількість суб’єктів господарювання з чисельністю 8 працівників і більше – 6512. Кількість підприємств, які подали звіти – 6044 (92,8 %), на яких виконувався встановлений норматив робочих місць для інвалідів – 5117 (78,6 %), (в т. ч. бюджетні установи – 830), на яких не виконувався норматив робочих місць для інвалідів – 927 (21,4 %), (в т .ч. бюджетні установи – 596). За невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2016 році загальна сума сплачених адміністративно-господарських санкцій становила 5591,6 тис. гривень.

  Заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олена Петренко повідомила, що одним із дієвих заходів у вирішенні даної проблеми є соціальна реклама, спрямована на виховання толерантного ставлення до людей з особливими потребами, руйнування стереотипу сприйняття їх як непрацездатних осіб.

  Серед працівників з інвалідністю чимало висококваліфікованих фахівців – юристів, економістів, ІТ-спеціалістів. інженерів.

Джерело інформації: Державна служба України з питань праці

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)