Задача суспільства – створити для людей з ВІЛ-інфекцією повноцінні умови проживання

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Кіровоградській області Наталія Струтинська прочитала фахівцям Управління лекцію з нагоди Міжнародного дня пам’яті померлих від СНІДу, який відзначається щорічно кожну третю неділю. 

 Наталія Струтинська повідомила, що метою проведення цієї  акції є не лише вшанування пам’яті померлих від СНІДу, а й привернення уваги суспільства до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні та у світі. А також нагадати, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смерті деятків тисяч людей.

Уперше Всесвітній день пам’яті помелих від СНІДу був відзначений в американському місті Сан-Франциско в 1983 році. Організаторами акції були люди, яких особисто торкнулася епідемія. Відтоді щороку в третю неділю травня мільйони людей у всьому світі відзначають цей день, згадуючи тих, хто помер від СНІДу. Звідти ж започаткована і символіка антиснідового руху: червона стрічка, приколота до одягу. Ця стрічка стала загально прийнятим символом боротьби зі СНІДом, солідарності та співчуття тим, кого епідемія затронула особисто.

Епідемія СНІДу поступово переходить в нову стадію розвитку з виходом вірусу із середовища наркоманів в загальну популяцію населення.

Про це свідчить збільшення серед інфікованих питомої ваги жінок та осіб, які не вживають наркотики.

У світі так склалось, що із-за менталітету населення більшість громадян не можуть толерантно відноситись до ВІЛ-інфікованих. Права їх порушуються: цих людей не беруть на роботу, дітей важко влаштовувати в дитячі заклади.

Задача суспільства – створити для людей з ВІЛ-інфекцією повноцінні умови проживання, не допускати по відношенню до них дискримінації в різних формах. Адже СНІД не має кордонів, національності, статевої приналежності, віку і не дає пощади нікому.

Офіційна статистика свідчить, що станом на початок 2017 року в Україні на диспансерному обліку з захворюванням на ВІЛ-інфекцію знаходиться біля 150 тис осіб. За 10 місяців минулого року в державі зареєстровано 14 тисяч нових випадків захворювання на СНІД. Також на початку року на обліку стоїть 34030 осіб, що хворі на СНІД. За рік помирає від СНІДу та супутніх, так званих опортуністичних інфекцій, близько трьох тисяч людей. За період з 1987 по 2016 рік в Україні померло майже 41 тис. осіб. Майже 19% від нововиявлених випадків ВІЛ-інфекції в Україні становлять діти до 14 років.

Але це лише офіційна статистика виявлених та зареєстрованих хворих на ВІЛ-інфекцію, фахівці вважають, що ситуація з її поширеністю в Україні на порядок вища.

Одна із основних причин смертності від СНІДу – пізнє звернення ВІЛ-інфікованих до лікаря і, як наслідок, – пізня діагностика та призначення лікуання. 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)