Фахівців ПП «Вікторія» проконсультовано з кадрових питань
Головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Валентиною Ульяніною проведено семінар щодо правильності оформлення нового працівника у приватно - орендному сільськогосподарському підприємстві «Вікторія». Слухачів турбували питання, як уникнути помилок при оформленні на роботу нового співробітника.
На невеликому підприємстві бухгалтеру часто доводиться виконувати обов'язки кадровика. Бухгалтер, який не має спеціальної підготовки, ризикує допустити серйозну помилку, яка в подальшому може обернутися штрафом.
Валентина Ульяніна детально роз’яснила, як правильно прийняти людину на роботу. Спочатку майбутній співробітник повинен принести з собою для оформлення паспорт, трудову книжку, страхове свідоцтво державного пенсійного страхування, військовий квиток (або приписне свідоцтво) та документ про освіту, кваліфікацію або наявність спеціальних знань.
Перед врученням трудового договору для вивчення та підпису співробітника слід ознайомити з усіма локальними актами підприємства, які стосуються організації праці. До таких актів відносяться положення про преміювання, оплату праці, надання відпусток, охорони праці, правила внутрішнього трудового розпорядку, колективний договір і т.п. Підтвердити факт ознайомлення з кожним з них співробітник повинен особистим підписом у відповідному листі ознайомлення (він зазвичай прикріплюється до самого документа, в кінці), проставивши дату і час ознайомлення.
На підставі підписаного трудового договору треба оформити наказ про прийом працівника на роботу. Головна умова тут - повна відповідність наказу договору . Факт ознайомлення з наказом співробітник повинен підтвердити особистим підписом. А протягом 5 днів з дня початку роботи роботодавець повинен внести запис про прийом на роботу в трудову книжку працівника. Причому, поспішати з внесенням цього запису не варто - треба дочекатися фактичного виходу працівника на роботу, ознайомити його з наказом і тільки потім вносити запис у трудову книжку. Якщо працівник, підписавши трудовий договір, так і не вийшов на роботу в обумовлені терміни, організація може анулювати договір в односторонньому порядку.
А ось що при цьому робити з трудовою книжкою, якщо в ній вже є запис про прийом на роботу. Саме тому краще чітко дотримуватися процедури і вносити запис про прийом на роботу тільки після того, як працівник фактично приступив до роботи і ознайомлений з наказом.
Ну і заключний етап оформлення прийому співробітника - заповнення особової картки (П-2) на нового працівника. Тут треба пам'ятати лише те, що картки потрібно вести на паперовому носії, оскільки із записами в них про прийом на роботу, переміщеннях тощо співробітника слід ознайомлювати під розпис.