Виробничий травматизм у 2015 році

У 2015 році Управлінням Держпраці у Кіровоградській області призначено 24 спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві, в яких постраждало 26 працівників. З початку року завершено 20 спеціальних розслідувань нещасних випадків. За матеріалами розслідувань спеціальними комісіями визнано пов’язаними з виробництвом 60 % нещасних випадків від загальної кількості (17 постраждалих).

  В 2015 році кількість постраждалих під час нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з 2014 роком, зменшилась на 28 %, але при цьому, кількість загиблих під час нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, зросла на 50 %.

    В 2015 році смертельно травмовано 8 працівників проти 4 в 2014 році.

    Досягнуто зменшення рівня смертельно травмованих працівників в соціально-культурній сфері.

Разом з тим, допущено зростання рівня смертельно травмованих працівників в сільському господарстві, в харчовій промисловості, в машинобудуванні та на підприємствах житлово-комунального господарства..

  Порівняльний аналіз причин нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, свідчить, що найбільша їх кількість сталась з організаційних причин – травмовано 23 особи або 47 % від усієї кількості травмованих внаслідок нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

  З метою урегулювання ситуації у сфері дотримання конституційних прав постраждалих працівників на соціальний захист, Управлінням надіслано листи до УМВС України області, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з проханням надавати щомісячно інформацію щодо зареєстрованих нещасних випадків на виробництві. Управлінням надіслано листа Голові Кіровоградської обласної державної адміністрації з проханням посприяти в даному питанні. Після отримання Управлінням екстреного повідомлення від лікувально-профілактичного закладу, посадові особи, уважно та ретельно перевіряють факти настання нещасних випадків. Встановлюють, чи стався випадок під час виконання робочих обов’язків, чи постраждалий отримав травму в іншому місці. Беруться письмові свідчення постраждалого та свідків, перевіряються табелі робочого часу тощо. У разі підтвердження факту отримання травми працівника під час виконання робочих обов’язків, призначаються комісії для розслідування даних випадків.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)