Проведено роз’яснювальну роботу стосовно мобінгу на робочому місці
Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела роз’яснювальну роботу для працівників Управління освіти, молоді та спорту Світловодської міської ради. Темою заходу були питання стосовно мобінгу на робочому місці.
Працівникам роз’яснено, що слід розуміти під поняттям мобінгу, які його форми та як йому протидіяти.
Мобінг (цькування) – систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного або економічного тиску. Зокрема, із застосуванням засобів електронних комунікацій. Це створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Формами психологічного та економічного тиску, можуть бути:
- створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги);
- безпідставне негативне виокремлення працівника з колективу або його ізоляція;
- нерівність можливостей для навчання та кар’єрного росту;
- нерівна оплата за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;
- безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів);
- необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.
Наголошено, що роботодавцям потрібно уважно ставитись до психологічного та емоційного стану своїх працівників.