У Світловодську проведено семінар для працівників лікарні ветеринарної медицини та управління Держпродспоживслужби
Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела семінар для працівників Світловодського відділу Олександрійської районної лікарні ветеринарної медицини та Олександрійського районного управління головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області з питання надання додаткової відпустки за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці та за особливий характер праці для працівників на пів ставки.
Законом України «Про відпустки» передбачено надання щорічної додаткової відпустки окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах підвищеного ризику для здоров’я, за Списком виробництв, робіт, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці та за особливий характер праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11 1997 року.
Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
Згідно з Порядком застосування Списку № 1290 (зі змінами), додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно до фактично відпрацьованого часу.
У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються лише ті дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.
Оскільки працівники, які працюють щоденно на 0,5 ставки об’єктивно не можуть бути зайняті в умовах, передбачених Списком, не менш як половину встановленої тривалості робочого часу (наприклад, необхідний час, час на передачу зміни), тому правом на відпустку за особливий характер праці такі працівники зазвичай не користуються.
Відповідно до пункту 5 Порядку, облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, проводить власник або уповноважений ним орган.
Законодавством не визначено, в який спосіб проводиться такий облік, підприємство самостійно ухвалює рішення щодо порядку ведення обліку.
Рішення щодо надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці працівникам у кожному конкретному випадку ухвалюється роботодавцем з урахуванням вище зазначених вимог.
Також висвітлені питання робочого часу, відпусток, переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором без його згоди, доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників.