Надані консультації водіям Філії «Долинський райавтодор» ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України»
В.о. начальника відділу з питань безпеки праці західного регіону Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області надав консультацію водіям вантажних автомобілів Філії «Долинський райавтодор» ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» щодо особливостей експлуатації транспортних засобів під час поїздок на далекі відстані.
Роботодавець зобов’язаний випускати на лінію технічно справні транспортні засоби, що підтверджується підписом механіка, головного механіка у дорожньому листі.
Роботодавець перед виїздом зобов’язаний провести відповідний інструктаж з охорони праці, проінформувати водія про умови праці на лінії, місцях вантажно-розвантажувальних робіт та особливості вантажу, що перевозиться.
Направляючи водія в рейс тривалістю понад 1 доби, роботодавець зобов’язаний:
перевірити укомплектованість автомобіля необхідними пристроями, устаткуванням та інвентарем; повідомити водію (водіям) про режим праці та відпочинку;
записати у дорожньому листі маршрут слідування з указанням місць тимчасового та тривалого відпочинку.
При направленні двох та більше автомобілів у рейс для спільної роботи на строк понад дві доби роботодавець зобов’язаний наказом призначити особу, яка відповідає за безпеку руху та безпеку праці. Виконання вимог цієї особи обов’язкове для всіх водіїв групи автомобілів. При зупинці на відпочинок за межами населених пунктів особа, відповідальна за охорону праці, повинна здійснювати контроль за додержанням вимог безпеки праці. Водій може виїжджати на лінію тільки після проходження медичного огляду і відповідної відмітки про це у дорожньому листі.
Проведення вантажно-розвантажувальних робіт, повинні проводитися під керівництвом посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт.
Посадова особа або працівник, відповідальний за безпечне проведення робіт, повинен:
визначити спосіб навантаження і розвантаження;
зробити розміщення робочої сили;
перевірити справність пристосувань і справність засобів індивідуального захисту,
провести інструктаж працівникам перед початком робіт.
Вантажно-розвантажувальні роботи слід виконувати відповідно до технологічних карт, проєктів виконання робіт, а також правил, норм, інструкцій та нормативно-технологічних документів, що містять вимоги безпеки під час виконання робіт даного виду.
Забороняється водіям, вантажникам та іншим особам під час стоянки відпочивати або спати в кабіні, салоні при двигуні, що працює.
Детальніше про безпечне ведення робіт на https://pratsia.in.ua/