Внутрішньо переміщені особи поінформовані про основні ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та нелегальної зайнятості

Посадовець управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області під час особистих зустрічей поінформувала громадян зі статусом внутрішньо переміщених осіб про те, що торгівля людьми́ — протизаконна, торгівля в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці — сучасна форма рабства. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі і пов'язана з незаконною торгівлею зброєю, як другою за величиною після торгівлі наркотиками.

 Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для  проституції, навіть з метою вилучення органів.

Інспектор праці також звернула увагу, що нелегальна зайнятість користується на сьогоднішній день величезним попитом через безпосередньо самих працівників. Оскільки дуже часто в умовах дефіциту вільних для працевлаштування вакансій, громадяни погоджуються на будь-які умови праці, запропоновані роботодавцем.

Для найманого працівника неоформлені трудові відносини несуть нестабільність щодо можливого припинення трудових відносин у будь-який час і без належного обґрунтування, повну відсутність соціальних гарантій, передбачених державою для найманих працівників і у майбутньому – мізерні пенсії.   

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються з укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Надані контакти організацій, які працюють у напрямку протидії торгівлі людьми, які можна знайти на сайті stoptrafficking.org, а також повідомив про можливість дізнатися більше про правила безпечного працевлаштування за кордоном на сайті 527.org.ua та/або за посиланням: https://www.527.org.ua/.

Також, присутнім було рекомендовано ознайомлюватись з інформацією щодо роз'яснень законодавства у зручний спосіб через сервіс Держпраці «Інтерактивний інспектор» https://pratsia.in.ua/relocation.php.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)