Працівників ОКВП «Дніпро-Кіровоград»поінформовано про заходи з безпечного виконання робіт в колодязях, камерах та інших замкнутих просторах

Фахівець управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела превентивну роботу з працівниками комунального підприємства ОКВП «Дніпро-Кіровоград», які виконують газонебезпечні роботи.

 

  Інженерно-технічних працівників поінформовано про основні заходи з безпечного виконання робіт в колодязях, камерах та інших замкнутих просторах, що є складовими централізованих систем водопостачання та водовідведення та належать до робіт підвищеної небезпеки. Тому до виконання робiт у колодязях i камерах водопровідних i каналізаційних мереж допускаються тільки кваліфіковані працівники під обов’язковим наглядом інженерно-технічних працівників.

          Інспектор наголосила натому, що у колодязях і камерах отримують отруєння і нерідко гинуть обслуговуючі працівники.

          Основні причини:

- виділення в повітряний простір колодязів газоподібних отруйних хімічних речовин, що утворюються в процесі гниття та окислення органічних речовин та інших продуктів життєдіяльності людини (сірководню, аміаку, вуглекислого газу, метану і інших газів);

- відсутність в колодязях постійного повітрообміну (вентиляція) при засміченні каналізаційних трубопроводів і колодязів;

- недосконалість засобів індивідуального захисту і незастосування їх при виконанні робіт;

- безпечність обслуговуючого персоналу та їх безпосередніх керівників;

- розкрадання люків і кришок колодязів, та як результат засмічення внутрішніх підземних частин колодязів і камер сміттям і різними предметами.

             При роботі в глибоких колодязях, камерах та інших заглиблених замкнутих просторах, особливо у спекотну погоду, можуть створюватися небезпечні умови для здоров'я та життя працівників. Тому важливо знати і пам’ятати постійно, що небезпечна ситуація з непередбачуваними наслідками для працівників при виконанні робіт в замкнутих просторах колодязів і камер водопровідних і каналізаційних мереж може виникнути раптово в будь-який час та за будь-яких умов.

            З метою упередження нещасних випадків при виконанні робіт у замкнутих просторах водопровідних і каналізаційних мереж, експлуатаційні служби підриємства повинні бути укомплектовані бригадами не менше трьох чоловік на чолі з майстром, навчені безпечним методам і прийомам виконання робіт та в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту працівників із засобами постійного контролю повітряного середовища замкнутих просторів. Роботи, пов’язані зі спуском персоналу в колодязі, камери, колектори, резервуари й інші підземні комунікації і пристрої, відносяться до розряду небезпечних і на їх виконання бригадам видається наряд-допуск із зазначенням небезпек і мір захисту.

          Фахівець управління постійно нагадує про неухильне дотримання вимог безпеки праці під час проведення зазначених робіт. Посадовим особам акцентовано увагу на необхідності підвищення контролю за підлеглим персоналом та недопущенню випадків нехтування вимогами охорони праці.

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)