Підведено підсумки роботи Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму
В.о. начальника управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Дмитро Плис провів засідання Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, у тому числі у неформальному секторі економіки, та виробничого травматизму.
Учасники засідання в режимі онлайн обговорили питання реалізації положень Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2024 рік, стан виробничого травматизму в області протягом січня-квітня 2024 року, стан реалізації Плану заходів з відзначення Дня охорони праці у 2024 році.
Начальник відділу Олена Хіміч довела до відома членів групи, що з початку 2024 року проведено 2618 інформаційних виходів з питань незадекларованої праці, за наслідками яких виявлено 810 суб’єктів господарювання, які використовували не задекларовану працю 1131 громадян. Про всі випадки використання НП та здійснення діяльності без реєстрації повідомлено органи поліції. В робочих групах, які сформовані в кожній ОТГ, фахівці активно співпрацюють з представниками територіальних громад, представниками Нацполіції. Проведено 98 спільних заходів.
Також були презентовані заходи, які на сьогодні є пріоритетними: під умовною назвою «Мігрант» спільно з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти і науки України; присвячені боротьбі із дитячою працею, та спільна робота з ОМС щодо інформування роботодавців про вимоги законодавства щодо неповнолітніх працівників; інформаційна кампанія щодо переваг легального працевлаштування спільно з Державною податковою службою України.
Окремо обговорили питання щодо запровадження політики психосоціальної підтримки на робочому місці для працівників органів місцевого самоврядування.
Заступник начальника Управління Ірина Чирва проінформувала, що у січні – квітні 2024 року збільшилось травмування працівників зі смертельними наслідками та озвучила причини настання нещасних випадків. Із них: організаційні – 11 випадків, що склало 45%; психофізіологічні – 9 випадків, що склало 38%; техногенні, природні, екологічні та соціальні – 3 випадки, що склало 13%; технічні – 1 випадок, що склало 4%.
Види подій, що призвели до травмування потерпілих протягом січня-квітня 2024 року: падіння (12 осіб), соціальний конфлікт (10 потерпілих), дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування (4 потерпілих) Отже, доцільно продовжувати превентивну роботу саме за тематикою зазначених видів подій.
З метою відзначення Дня охорони праці у 2024 році в області проведено 11 семінарів, 11 нарад, 2 моделювання подій НВ на підприємствах, 1 тренінг з імітацією реальних дій на робочому місці/
Також направлені листи на об’єднані територіальні громади, структурні підрозділи ОВА та соціальним партнерам, на 1340 електронні адреси суб’єктів господарювання про оприлюднення на інформаційних ресурсах повідомлень щодо відзначення Дня охорони праці та оголошення про онлайн - конкурси.
На сьогодні проводиться агітаційна превентивна робота в освітніх закладах та закладах культури щодо участі у всеукраїнських онлайн- заходах «Мистецтво безпеки праці» за напрямками:
- інноваційні та цифрові рішення для забезпечення безпеки на роботі;
- кращий спеціаліст з охорони праці;
- ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та її реалізація;
- мистецтво, що рятує життя.
Участь у конкурсі можуть брати всі охочі без обмеження за віком, зайнятістю та місцем проживання. До участі у конкурсі приймаються будь-які візуальні матеріали та зображення на теми охорони праці, здорового робочого місця, безпечного виконання робіт, зокрема: постери чи інформаційні плакати, створені вручну або за допомогою програмного забезпечення; художні фото, колажі чи зображення, створені на основі фото; малюнки, виконані вручну на будь-якому матеріалі і в будь-якій техніці малювання; відеоролики (мультиплікаційні, документальні, художні).