У Благовіщенському проведено інформаційну зустріч щодо недопущення нелегальної праці та гендерної рівності на роботі

На базі Благовіщенського відділення «ПриватБанку», за участю приватного нотаріуса та представників Ульяновського районного споживчого товариства фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградської області провела робочу зустріч в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» щодо інформування суб’єктів господарювання територіальної громади про ризики та наслідки незадекларованої праці.

 Під час зустрічі інспектор наголосила, що працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів та соціальних гарантій, звернула увагу на питання  рівності трудових прав громадян України та недопущення дискримінації у сфері праці.

Так, Конституція України забезпечує рівність чоловіків та жінок в усіх сферах суспільного життя, зокрема при працевлаштуванні та впродовж всього періоду роботи працівника. Законодавством встановлена відсутність будь-яких привілеїв чи обмежень, в тому числі за ознаками статі. Рівність прав жінок та чоловіків забезпечується наданням всім рівних можливостей у праці та отриманої винагороди за неї, а також створенням державою умов для повного здійснення громадянами їхнього права на працю та гарантуванням рівних можливостей у виборі професії та роду трудової діяльності.

Згідно з нормами законодавства про працю роботодавцям забороняється в рекламних оголошеннях про наявність вакансій пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), висувати різні вимоги, надаючи перевагу одній зі статей, вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, про плани щодо народження дітей тощо.

Тож на законодавчому рівні заборонена дискримінація за ознаками статті, гендерної ідентичності, сімейного стану, сімейних обов’язків, що дає можливість жінкам отримати право на рівні умови з чоловіками при працевлаштуванні, визначенні розміру заробітної плати та інших умов роботи.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)