На Кіровоградщині проводиться робота щодо актуалізації видів суспільно корисних робіт

В рамках реалізації урядового проєкту «Армія відновлення» в Кіровоградській області проводиться робота щодо актуалізації видів суспільно корисних робіт, до яких можуть бути залучені безробітні громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи. Для активізації цієї роботи районним військовим адміністраціям необхідно прийняти розпорядження про організацію суспільно корисних робіт, а територіальним громадам прийняти рішення про організацію таких робіт.

 На підставі розпоряджень начальника Кіровоградської ОВА та начальника Кропивницької РВА, відповідні рішення були прийняті в Устинівський селищній та Гурівській сільській радах Кропивницького району для залучення зареєстрованих безробітних до упорядкування укриттів,  територій та приміщень закладів освіти.

Відповідно до «Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану», з кожною із залучених осіб укладається строковий трудовий договір.

Головний державний інспектор західного регіону Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провів семінари з питань трудового законодавства для осіб, залучених до суспільно корисних робіт та керівників відділів освіти, сім’ї, молоді та спорту Устинівської селищної та Гурівської сільської рад.

         Інспектор проконсультував з питань незадекларованої праці, торгівлі людьми, запобігання дискримінації та мобінгу, дотримання прав працівників з інвалідністю, ВІЛ/СНІД, оплати праці для осіб, залучених до суспільно корисних робіт.

        Особливу увагу фахівець акцентував на питанні трудових гарантій для осіб, залучених до СКР.

        Також, інспектор проконсультував присутніх з питань психосоціальної підтримки на робочому місці під час воєнного стану.

        

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)