Пошук

  

 

Авторизація

Про новації у призначенні та виплаті допомоги за лікарняними – працівникам водоканалу

Про нововведення у призначенні та виплаті допомоги за листками непрацездатності детально поінформувала під час семінару працівників водоканалу головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Ірина Яновська.

 Фахівець нагадала: згідно з оновленою редакцією Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Пенсійний фонд України став уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві.

Оплата лікарняних здійснюється роботодавцем, як і раніше – 5 днів за рахунок власних коштів, починаючи з шостого дня – за рахунок страхових коштів.

Для отримання фінансування від Пенсійного фонду роботодавцю, як і раніше, необхідно подати заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти.

Форма заяви-розрахунку залишилась незмінною.

При цьому, Закон скоротив час, протягом якого роботодавцям за поданими заявами-розрахунками мають надходити страхові кошти для виплати лікарняних від Пенсійного фонду України.

Якщо раніше Фонд соціального страхування України перераховував кошти роботодавцям протягом 10-ти днів після надходження заяви-розрахунку, то Пенсійний фонд України має здійснювати таке фінансування протягом 3-х днів після надходження заяви.

Така заява-розрахунок подається до Пенсійного фонду України через особистий електронний кабінет страхувальника на веб порталі електронних послуг.

Відтепер створення і діяльність комісій із соціального страхування на підприємстві, в установі, організації чи у ФОП не передбачається. Рішення про призначення допомоги із тимчасової втрати працездатності, декретної допомоги, допомоги на поховання роботодавець або уповноважений ним орган оформлює розпорядчим документом.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)