Застерігаємо, як уникнути пастки трудового рабства

Застерегти українців від пастки потрапляння в ситуацію торгівлі людьми – завдання Держпраці та її територіальних органів. Головний державний інспектор Управління Держпраці Інна Кривенко під час отримання внутрішньо-переміщеними особами гуманітарної допомоги надала їм консультації  щодо нововведень у трудовому законодавстві, роздала листівки з питань протидії торгівлі людьми та контактами, куди звернутися у разі виникнення небезпечних ситуацій.

 Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції, Міністерством соціальної політики України, Державної служби України з питань праці запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб.

Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків, пов’язаних з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми.

У рамках кампанії розроблено низку інформаційних матеріалів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам уникати цих ризиків. Організатори закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях.

Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.

Транспорт. Знайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.

Спілкування. Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.

 

Для внутрішньо переміщених осіб працює гаряча лінія з консультування мігрантів 527. На неї можна зателефонувати анонімно та безкоштовно з мобільного телефону в Україні. Гаряча лінія працює щодня з 8:00 до 20:00.

 

Інформаційно.

Українці, що втікають від війни, яку розпочала проти нашої країни Російська Федерація, ризикують стати жертвами торгівлі людьми, адже «90% втікачів становлять жінки і діти.

Явище торгівлі людьми на сьогодні трансформувалося і відкрило нові канали для осіб, які вчиняють цей злочин.

Вразливість людей збільшилася і всередині країни. Багато хто втратив роботу, багато хто втратив домівки. Ці ризики впливають на прийняття рішень щодо неофіційно оформленої праці.

 

Детальніше, як уникнути трудового рабства на порталі https://pratsia.in.ua/

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)