Інспекційна кампанія на Кіровоградщині: виявлено 61 неоформленого працівника

Станом на сьогодні фахівці Управління Держпраці в області розпочали 39 інспекційних відвідувань, в ході яких виявили 61 неоформленого працівника.

 Довідково.

З 1 липня по 1 жовтня поточного року на всій території України проводиться інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин, до якої залучені інспектори  Держпраці, представники Національної поліції, Державної податкової служби та інших держорганів.

Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Працівнику допоможуть у разі нещасного випадку на роботі, дадуть передбачені законом пільги. Всього цього позбавлені незадекларовані працівники.

Укладаючи трудові договори з працівниками, роботодавці також отримують безліч переваг: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців, виходити на нові ринки та чесно конкурувати за якістю послуг і ціною.

В цілях виявлення незадекларованих працівників підставою для інспекційного відвідування є будь-яка інформація про можливе використання незадекларованої праці, у тому числі відсторонніх людей.

Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час. Він має показати службове посвідчення, а також, за вимогою, копію направлення на проведення інспекційного відвідування.. Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень, а також може перевіряти будь-які документи, що стосуються працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками. Інспектора можна не допустити до перевірки лише тоді, якщо він відмовиться показати службове посвідчення. Якщо документ є, але виникають сумніви щодо його справжності, можна перевірити посвідчення і фото інспектора в реєстрі на сайті Держпраці.

До юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовувати фінансову (ст. 265 Кодексу законів про працю) та адміністративну відповідальність (ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Фінансова відповідальність застосовується до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП), якщо вони є роботодавцями, а адміністративна відповідальність – до посадових осіб підприємств, а також до ФОП. Фінансова відповідальність може застосовуватись одночасно з адміністративною.

Інспектор праці обов’язково нарахує штраф у трьох випадках: за недопущення до проведення перевірки, за створення перешкод у її проведенні; за виявлення незадекларованої праці (не уклали трудовий договір, не повідомили про найм Державну фіскальну службу, не сплатили податки).

З усіх інших питань інспектор складає припис, де вказує, що треба виправити. Якщо ви зробите це в зазначені терміни, вас не притягатимуть до відповідальності.

Оформлюйте належним чином працівників, сплачуйте податки та ЄСВ – і тоді штраф вам не загрожує.

Про штрафи за використання незадекларованої праці можна дізнатися за посиланням

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)