Для працівників Кіровоградського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих Всеукраїнської громадської організації інвалідів проведено превентивний захід.

       Головним державним інспектором відділу машинобудування та енергетики  Управління Держпраці у Кіровоградській області Ігорем Федоровим проведено семінар-нараду на тему: «Безпечне використання засобів індивідуального захисту при роботах в електроустановках до та вище 1000В» для працівників Кіровоградського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих Всеукраїнської громадської організації інвалідів.

    Підприємство Кіровоградського УВП УТоГ виконує роботи  з виготовлення товарів, меблів та обладнання для торгівлі та приватного бізнесу, має на своєму балансі  електроустановки  до та вище 1000В. Роботи підвищеної небезпеки виконуються згідно дозволу, отриманого в органах Держгірпромнагляду в 2014 році, а також ліцензії на даний вид робіт.

    В ході зустрічі спільно з інженером з охорони праці Василем Заплатніковим, головним енергетиком Василем Назаровим та іншими працівниками підприємства проведено огляд безпечного стану  електрообладнання, засобів захисту, виробничого та побутових приміщень та виробничих цехів і приміщень  підприємства.

     Встановлено, що роботи з оперативного та технічного обслуговування електроустановок до та вище 1000 В. проводяться у повній відповідності до вимог нормативно правових актів з охорони праці та електробезпеки, електрообладнанню своєчасно проведено профілактичні ремонти та технічне обслуговування, на сьогодні працівники підприємства повністю забезпечені засобами індивідуального та колективного захисту. Підприємство отримало дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, працівники пройшли професійний добір, психофізіологічну експертизу навчання та атестацію і їм присвоєні відповідні групи з електробезпеки.

    За результатами огляду в виробничому цеху підриємства було проведено семінар-нараду. На якій  детально розглянуто питання безпечного використання засобів індивідуального захисту при проведенні робіт з оперативного та технічного обслуговування в електроустановках до та вище 1000В. Також жінкам, які працюють на підприємстві та іншим працівникам було роз’яснено зміст статті 8 ( Забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами) і статті 10 ( Охорона праці жінок). Також інженером з охорони праці Василем Заплатніковим була доведена інформація та здійснено аналіз виробничого травматизму на аналогічних підприємствах Українського товариства глухих. Визначено та проаналізовано загрози для працюючих, варіанти проведення відповідних профілактичних заходів щодо їх запобігання, визначено цілі і завдання щодо розв’язання проблем охорони праці на підприємстві.

   Ігорем Федоровим спільно з головним енергетиком підприємства Василем Назаровим та інженером з охорони праці виявлені причини та фактори, які призводять або можуть призвести до погіршення умов праці та електротравматизму працівників. Відповідальним особам та керівникам підрозділів вказано на необхідність додержання на підприємстві встановленого порядку безпечного використання засобів індивідуального та колективного захисту при роботах в електроустановках до та вище 1000 В., а також роз’яснено шляхи вдосконалення системи охорони праці на підприємстві.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)