Про рівень виробничого травматизму та стан утримання ліфтового господарства у житловому фонді говорили на обласному телебаченні

   Перший заступник начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Роман Зябліков та начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олег Гриб взяли участь в програмі обласного телебачення «Радіомайдан» з питань рівня виробничого травматизму, утримання ліфтового господарства у житловому фонді області.

   Під час виступу Р.Зябліков проінформував жителів області, що в 2015 році Управлінням Держпраці у Кіровоградській області було призначено 24 спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві, в яких постраждало 26 працівників. Завершено 20 спеціальних розслідувань нещасних випадків. За матеріалами розслідувань спеціальними комісіями визнано пов’язаними з виробництвом 60 % нещасних випадків від загальної кількості (17 постраждалих).

           В 2015 році кількість постраждалих під час нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з 2014 роком, зменшилась на 28 %, але при цьому, кількість загиблих під час нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, зросла на 50 %.

           В 2015 році смертельно травмовано 8 працівників проти 4 в 2014 році.

            Порівняно з 2014 роком, рівень загального травматизму зменшився на 20 осіб.

           Досягнуто зменшення рівня травматизму в сільському господарстві на 50 %, на транспорті на 50 %  , в харчовій промисловості на 33 %, в соціально-культурній сфері на 17 %. Відсутні випадки травматизму  в нерудній промисловості проти 5, в енергетиці проти 2, в металургії проти 2,  у видавничій справі та на пошті проти 1 в 2014 році.

          Загальна тенденція зменшення кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, насамперед обумовлена політичною та економічною ситуацією в країні.

          Причини нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, в 2015 році, свідчить, що найбільша їх кількість сталась з організаційних причин – травмовано 23 особи або 47 % від усієї кількості травмованих.

          Внаслідок психофізіологічних причин травмовано 20 осіб або 41 % від усієї кількості травмованих внаслідок нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

          Внаслідок технічних причин травмовано 6 працівників або 12 % від усієї кількості травмованих внаслідок нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

          Звернув увагу телеглядачів на те, що останнім часом спостерігається погіршення ситуації у сфері дотримання конституційних прав постраждалих працівників та членів їх сімей на соціальній захист, що пов’язано з ненаданням роботодавцями повідомлень про нещасні випадки на виробництві в строки, передбачені законодавством  та несвоєчасним призначенням страхових виплат та послуг.

         Нагадав телеглядачам про їх конституційне право на охорону праці.

         З метою популяризації питань охорони праці, а також привернення уваги суспільства, у тому числі свідомо активної молоді, до існуючих проблем у сфері охорони праці, виховання безпечної культури праці у підростаючого покоління, в рамках Всесвітнього дня охорони праці в області розпочато конкурс дитячого малюнка «Охорони праці очима дітей».

         Учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів.

         Конкурс триватиме до кінця лютого. Роботи приймаються за адресою: м.Кіровоград, вул. Дворцова, 24.

         Переможці та лауреати конкурсу у кожній віковій категорії будуть нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками.

          Олег Гриб, відзначив що посадовими особами  Управління Держпраці у області проводяться  перевірки дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які експлуатують ліфти в житловому фонді всіх форм власності.

          На даний час у  багатоповерхових  будинках  Кіровоградської області експлуатується  понад   500 ліфтів, що  відпрацювали нормовані 25 років.   Тож  вони   є   морально   застарілими,   а  обладнання  та  металоконструкції  зазнали значного фізичного зносу.      

          Технічний   стан   більшості  таких   ліфтів  та   будівель,   де    вони встановлені, не  може  у  повному обсязі  забезпечити  їхню  безпечність та надійність  під час експлуатації, і , як наслідок, за матеріалами обстежень державні інспектори протягом року тимчасово зупиняли експлуатацію 105 ліфтів.  

           Близько 32 ліфтів  взагалі  примусово  виведено з  експлуатації через  розукомплектованість, але  власники  ліфтів  не  вживають  належних заходів щодо поліпшення ситуації.

           В зв’язку з відсутністю належного контролю зі сторони інженерно-технічних працівників організацій, що обслуговують ліфти зафіксовані непоодинокі випадки скарг мешканців та власників ліфтів щодо якості виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту ліфтів.

Значні претензії під час перевірок були пред’явлені до власників ліфтів відносно утримання будівельної частини ліфтів.   

          Ліфтовий парк області з року в рік старіє, кількість ліфтів, які відпрацювали 25 і більше років в подальшому буде збільшуватись.             

          Більшість ліфтів, яким проведено експертне обстеження (технічне

діагностування), потребує ремонту. Власниками  практично не вирішено питання щодо фінансування робіт з експертного обстеження (технічне діагностування) та технічного огляду ліфтів, які відпрацювали свою величину ресурсу.

Акцентував увагу, що у разі не забезпечення власниками умов безпечної експлуатації ліфтів та експлуатації таких, які вичерпали свій ресурс,  яким не проведено контроль їх  технічного  стану,   Управління Держпраці у області  буде вимушене  зупиняти  експлуатацію  такого обладнання до усунення порушень.      

          Посадовими особами під час «Радіомайдану» було надано вичерпні відповіді на питання телеглядачів.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)