Працівників ФГ «АгроІнсайд» детально проінформовано про ведення трудових книжок

Головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Упрапвління Держпраці в області Василем Матвієнком проведено семінар у фермерському господарстві «АгроІнсайд» керівнику і головному бухгалтеру роз’яснено основні положення Інструкції про порядок щодо ведення трудових книжок працівників.

 Проінформовано, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівників. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п’ять днів.

  При працевлаштуванні на роботу працівники зобов’язані надати трудову книжку, оформлену в установленому порядку. Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу роботу або звільнення, вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, у разі звільнення – у день звільнення і повинні точно відповідати наказу (розпорядження).

 З кожним записом, що заноситься до трудової книжки власник або уповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити працівника під розписку в особистій картці.

  Відомості про працівника записуються на першій сторінці трудової книжки. Прізвище, ім`я  та по батькові  і дата народження вказується паспорту або свідоцтва про народження.        Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей.

   Першу сторінку трудової книжки  підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок,  і після цього  ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка.

    У графі 3 розділу "Відомості про роботу" як заголовок пишеться повне найменування підприємства. Під цим заголовком у графі 1 ставиться порядковий номер запису, що  вноситься, у графі  2 зазначається дата прийняття на роботу. У графі 3 пишеться:  Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю,  виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади на яку   прийнятий  працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування  професій  і  посад,  зазначених   у   "Класифікаторі професій."

  Трудові  книжки працівників,  які працюють на умовах трудового договору у фізичних  осіб - суб'єктів  підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму,  та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі,  няньки,  водії  тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.

  Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону.

  Запис про звільнення  у трудовій  книжці  працівника провадиться з  додержанням   таких  правил:  у  графі 1 ставиться порядковий номер запису;  у графі 2 - дата звільнення; у графі 3 - причина звільнення;  у графі 4 зазначається  на  підставі  чого внесено запис, наказ (розпорядження), його дата і номер.

   Днем звільнення вважається останній день роботи.

  У разі призначення пенсії за віком,  пенсії за вислугу років, у трудовій книжці   органами  соціального  забезпечення ставиться штамп "Пенсію призначено". Штамп  ставиться  у  розділі "Відомості про  призначення  пенсії".  У трудових  книжках раніше встановленого зразка (1938 року)  зазначений  штамп  ставиться  на першій сторінці.

   У  разі  звільнення  працівника  всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову  книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника  підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою  підприємства  або печаткою відділу кадрів.

  Власник або   уповноважений ним орган зобов'язаний  видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення. При затримці видачі  трудової  книжки  з  вини  власника  або уповноваженого ним  органу  працівникові   сплачується  середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

   Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день  звільнення  видається  наказ  і  вноситься запис до  трудової  книжки  працівника.  Раніше внесений запис про день звільнення  визнається  недійсним  у  порядку,  встановленому пунктом 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників № 58 від 29.07.1993 р..

  Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або  уповноважений  ним  орган в цей  день надсилає йому поштове повідомлення  із  вказівкою  про  необхідність   отримання трудової книжки.

 Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)