В Онуфріївському районі робоча група виводить з "тіні" заробітну плату

Питання "тіньової" заробітної плати на сьогодні залишається актуальним. Адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини, послаблюють соціальну захищеність громадян, затримують рух українського суспільства вперед. Отримуючи заробітну плату "в конверті", працівник робить серйозне правопорушення — ухилення від оподаткування.

Тож від власної байдужості й мовчазної бездіяльності кожен "трудовий нелегал" втрачає трудову пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв'язку із зростанням цін, допомогу з тимчасової непрацездатності тощо. З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати податків, внесків з тіньових доходів область втрачає мільярди гривень доходів до бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники  залишаються без відповідного соціального захисту та пенсійного забезпечення.

 Актуальність теми легалізації заробітної плати та детінізації зайнятості населення існує і в Онуфріївському районі. При Онуфріївській районній державній адміністрації створена та діє районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. З метою становлення та розвитку цивілізованого ринку праці в районі проводяться спільні обстеження суб’єктів господарської діяльності за участю Управління Держпраці у Кіровоградській області, управління економіки та інфраструктури райдержадміністрації, управління соціального захисту та Пенсійного фонду в місті та районі, Світловодської ОДПІ.

Основними завданнями групи є проведення рейдів-обстежень суб’єктів господарювання щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо соціальних ризиків для громадян. Днями в смт.Онуфріївці робочою групою за участю головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Інною Кривенко взято участь у роботі районної робочої групи щодо  обстеження 16 торгівельних об’єктів, що належать фізичним особам-підприємцям. Під час перевірки продуктового магазину в центрі Онуфріївки робоча група виявила особу, яка здійснювала прибирання торгівельного залу без належного трудового оформлення. Аналогічна ситуація і в промтоварному магазині поруч, де без укладення трудових договорів та відповідно без сплати податків з фонду оплати праці торгував продавець, власник якого за даними звітності немає жодного облікованого працівника. Також, представників робочої групи зацікавило, як один підприємець самостійно обслуговує два власних магазина. При обстеженні виявлено, що в одному з магазинів обслуговували відвідувачів два продавці, на трудову діяльність яких підприємець не зміг представити жодних документів. Матеріали стосовно таких фактів будуть передані до Управління Держпраці у Кіровоградській області. Водночас, деякі підприємці, які за даними податкової звітності не мають офіційно найманих працівників, на період обстежень робочими групами тимчасово «прикрили» свою підприємницьку діяльність. Незабаром й до таких суб’єктів господарювання навідаються робочі групи з легалізації найманих працівників та зарплати. Міжвідомчі робочі групи надалі проводитимуть обстеження «ризикових» суб’єктів господарювання  з метою соціального захисту громадян. 

Одночасно головний державний інспектор управління Держпраці у області Інна Кривенко ознайомила працівників та роботодавців з чинним трудовим законодавством, нововведеннями,  запровадженими з початку 2015 року. 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)