Аналіз виробничого травматизму в області за січень - листопад 2015 року

 З  початку року на піднаглядних Управлінню Держпраці у Кіровоградській області суб’єктах господарювання порівняно з аналогічним періодом 2014 року рівень загального травматизму зменшився: у січні-листопаді 2015 року травмовано 42 працівники проти  63.

 Досягнуто зменшення рівня травматизму в сільському господарстві на 53 % (8 проти 17), на транспорті на 37 % (5, було 7), в соціально-культурній сфері на 34% (11, було 17), в харчовій промисловості на 33 % (2, було 3). Відсутні випадки травматизму  в нерудній промисловості проти 5 в минулому році, в енергетиці -  проти 2, у видавничій справі, в галузі деревообробки, в металургії, на пошті проти 1 в аналогічному періоді 2014 року.

 Разом з тим, з початку року допущено зростання кількості травмованих працівників в хімічній промисловості на 65 % (3, було 1), в житлово-комунальному господарстві на  50 % (2, було 1), в машинобудуванні на 15 % (7, було 6), на будівництві 3 та в текстильній промисловості 1 за відсутності випадків травмування в 2014 році та смертельних випадків в сільському господарстві  (4, було 2), в соціально-культурній сфері (0, було 1), в харчовій промисловості та в машинобудуванні по 1 за відсутності смертельно травмованих працівників в аналогічному періоді 2014 року.Серед основних видів подій, що призвели до нещасних випадків є: падіння потерпілого – 14 осіб, травмування через деталі, що рухаються, обертаються – 7 осіб.

 Серед причин нещасних випадків на першому місці організаційні – 29, на другому - психофізіологічні – 8 та технічні – 5.

Серед регіонів найбільшу кількість постраждалих працівників зареєстровано в районах: Маловисківському - 3, Петрівському,  Світловодському  та  Устинівському -  по 1.

У розрізі професій найбільшу кількість постраждалих зареєстровано:з водіями – 5, із соціальними працівниками – 3 та із слюсарями – 3.

Управлінням в січні-листопаді 2015 року проведено 19 спеціальних розслідувань: 9 нещасних випадків із смертельними наслідками (2 нещасні випадки знято з обліку та перекваліфіковано в природну смерть на виробництві), 6 випадків природної смерті на виробництві, 5 випадків із тяжкими наслідками та 1 груповий випадок.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)